Euforie v Přerově. Zubři si zahrají novou juniorskou extraligu!

Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz

Jejich osmá třída i mladší dorost už se v posledních letech dostaly mezi nejlepší celky republiky, a teď budou mít v Přerově ideální návaznost: Starší dorostenci Zubrů díky páteční výhře nad Ústím ovládli kvalifikaci a v příští sezoně si zahrají novou extraligu juniorů!

Nový fanshop

Bylo to drama až do poslední chvíle. Jablonec byl v tříčlenné kvalifikaci nejslabším týmem a o postup bojovaly Přerov s Ústím nad Labem. První vzájemný zápas vyhráli Severočeši na svém ledě 2:0, což znamenalo pro Hanáky povinnost vyhrát odvetu alespoň o tři góly. Kdyby jen o dva, pak by rozhodoval větší počet branek nasázených Jablonci, který měl hrát poslední kolo v Ústí.

Ještě v posledních minutách vedli Zubři 4:2. Ale 58. minuta je poslala do nebes. Kapitán Tomáš Gorás zavěsil pod břevno a protože Ústí pak nevyužilo power-play, bylo jasno – do DHL Extraligy juniorů postupuje Přerov!

„Fantastické pocity, to se prostě nedá popsat. Pro klub to je něco neskutečného, zase se posunul nahoru, už někam mezi top kluby. To se nepoštěstí jen tak někomu,“ září brankář Jakub Machač v rozhovoru pro klubový YouTube kanál. „Je nádhera něco vyhrát, ať už kvalifikaci o extraligu juniorů, nebo první, druhou ligu mužů... Každá výhra je zážitek,“ rozplývá se.

Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz

Jak už to občas bývá, cesta za postupem se rodila hodně složitě. Málokdo v klubu asi v květnu věřil, že na konci sezony bude stát tahle sladká tečka. „Do kabiny na letní přípravu přišlo osm kluků. Nekteří skončili s hokejem, někteří odešli. Přišli nám kluci z jiných klubů, kteří tady chtěli hrát. V první řadě jsme udělali velkou partu, která šla za jedním cílem – dostat se ze základní části. A v té finálovce jsme si řekli, že to zkusíme,“ vypráví trenér Aleš Verlík.

Jeho tým vyhrál nadstavbu o sedm bodů před Porubou, ale to nejtěžší na něj teprve čekalo. Kdo kvalifikaci nezažil, neví, o čem je. „Měli jsme nastudované týmy, bylo to o nás a Ústí. Bohužel ten zápas u nich jsme vůbec nezvládli. Vůbec jsme nebruslili, zahazovali šance, nebyla tam taková bojovnost, jakou bychom si představovali,“ vrací se Verlík k porážce, která mohla Zubry mrzet.

Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz

Ale nakonec nemrzela. Ukázala se totiž síla jejich domácího prostředí, které dokáže v důležitých momentech opravdu rozhodnout. Do MEO Arény přišla téměř tisícovka diváků!

„Kdo nás tam hlavně dohnal, to byli fantastičtí přerovští fanoušci. Věřili tomu. Tým, který věří, to dokáže. A my jsme to prostě dokázali,“ raduje se Verlík. „Výborný! Všichni, od prvního do posledního hráče, jsme si to užili. Musím jim poděkovat, že přišli,“ vzkazuje Machač.

Postup znamená pro celou organizaci hodně. Výsledky dalších mládežnických kategorií značí, že nejvyšší soutěž hodně potřebovala. Talentovaní hráči teď už nemusejí odcházet jinam, cestu až do seniorského hokeje mají otevřenou.

„Přerovský hokej se neskutečně zvedl. Po postupu do WSM Ligy je tady tři roky fantastická atmosféra a teď po té reorganizaci tady budeme mít extraligu juniorů a dorostu. Pracuju tady přes třicec let a znám tady skoro každého fanouška, spoustu rodičů. Je to prostě neskutečný,“ raduje se trenér Verlík.

Prohlédněte si postupovou fotogalerii:

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz