Euforie a obrovská úleva, září Diviš. Čeká ho sedmá baráž v řadě

Foto: Luboš Vácha

Od května dřeli, zvedali těžké činky a trpěli bolestí. O deset měsíců později mělo o úspěchu sezony rozhodnout jediné utkání.

HokejkaTV

Aby to bylo ještě dramatičtější – sedmý zápas semifinále WSM Ligy mezi Jihlavou a Kladnem rozsekla jedna branka. 

Ve dvanácté minutě propadla při vlastní přesilovce kladenská obrana a do protiútoku dva na jednoho se hnali Richard Diviš s Filipem Semanem. Diviš to vzal na sebe a z těžké pozice bekhendem prostřelil Lukáše Cikánka nad rameno.

Mezitím, co Horácký zimní stadion, kam přišlo šest tisíc diváků, rachotil, vjel Diviš na kolenou ke středovému kruhu a naskákali na něj spoluhráči. „Vůbec nevím, co bylo po tom gólu. Byl jsem opravdu šťastný. Branek letos moc nemám, nejsem asi typický střelec, ale tohle se mi povedlo," usměje se Diviš a zatne ruku v pěst. „Udělalo mi to obrovskou radost."

Divišova trefa se ukázala jako postupová – kladenští hokejisté výborného Miroslava Svobodu nepřekonali a obrat ze stavu 1:3 na zápasy nedokonali. „Je to obrovská úleva. Sérii jsme měli skvěle rozehranou, ale museli jsme jít do sedmého utkání. V něm jsme navíc vyhráli nejtěsnějším možným rozdílem, takže asi rozhodlo i trochu štěstí," přiznává Diviš.

„Cítím obrovskou euforii. Přáli jsme si, abychom se dostali takhle daleko," dodal útočník, který začínal s vrcholovým hokejem na Kladně a nastoupil za něj k desítkám extraligových duelů. „Dovedu si představit pocity Kladeňáků. Musí to pro ně být těžké. Skládám před nimi hluboký respekt, jak se za stavu 1:3 vzchopili a urvali dva zápasy."

„Dovedu si představit pocity Kladeňáků. Musí to pro ně být těžké. Skládám před nimi hluboký respekt."

Bolest na straně soupeře je o to větší, že šest ze sedmi střetnutí skončilo rozdílem jediné branky. „Rozhodly maličkosti a my jsme ti šťastnější. Oba týmy lezly z ledu po čtyřech, bylo to fakt na krev," hodnotí vyrovnanou sérii. „Pomohlo nám, že jsme mohli hrát sedmý zápas doma a dále to, že jsme tu už nějaký čas pohromadě. Co já pamatuji, tak třetí sezonu. Motivace urvat to byla asi větší."

Emoce po vstřelené brance.

Emoce po vstřelené brance. | Foto: Luboš Vácha

Jihlava doplnila už známé účastníky baráže: Karlovy Vary, Pardubice a České Budějovice. „Na soupeře jsem zatím vůbec nemyslel. V hlavě jsem měl jen tento sedmý zápas," říká Diviš, na kterého čeká sedmá baráž za sebou.

Jednou ji hrál s Ústím nad Labem a s Chomutovem, třikrát s Olomoucí a letos si dá repete s Jihlavou. „Teď na to vůbec nemyslím. Právě jsme dohráli zápas hop, nebo trop, a jsem úplně vypnutý. Dám si den oraz a až potom se o tom můžeme pobavit," usměje se.

„Na soupeře v baráži jsem zatím vůbec nemyslel. V hlavě jsem měl jen tento sedmý zápas."

Víc času na odpočinek než jeden den mít nebude. Na sobotu dostali svěřenci Petra Vlka volno, od neděle se ale začnou připravovat na boj o postup. Už v úterý totiž zajíždějí do Karlových Varů.

Dukla bude v baráži sázet mimo jiné na dobrou partu. Dokládá to závěr rozhovoru, kdy mikrofon jihlavské redakce převzal brankář Miroslav Svoboda a ptal se: „Richarde, co říkáš na to, že na tebe byly po první třetině narážky, že ti ta střela trošku sjela?"

„To je pro mě typický ne, že mi to sjede?" zasměje se Diviš.

„Nevím, určitě to byl ale krásný gól. Gratuluju ti. A co bys nám řekl před baráží?"

„Popřál bych nám hodně štěstí, bude asi také potřeba. A hodně sil."

„Díky chlape," poděkoval Svoboda a nabídl přítomným novinářům, že kdyby měli zájem ho zaměstnat, je k dispozici.

Po baráži se ozveme.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz