Erbenová po třetím MS: Nemáme se za co stydět, na týmu bych nic neměnila

Foto: Martin Voltr

(DMITROV, od našeho zpravodaje) Doufala, že juniorskou kariéru zakončí úspěchem. Jako jediná z týmu odehrála svůj třetí šampionát osmnáctek, jenže veselé tečky se zase nedočkala. „S týmem jsem byla hodně spokojená, asi bych nic neměnila,“ hlásí přesto z Ruska kapitánka Magdalena Erbenová.

Nový fanshop

Vítězství v posledním zápase jí znovu vzaly Finky. Tenhle duel o páté místo absolvovala na všech třech šampionátech, úspěšná byla s týmem jen na první pokus. Šestá příčka v aktuální konkurenci není ani výrazným zklamáním, ale ani úspěchem.

„Netroufnu si to úplně hodnotit, ale myslím, že máme být na co hrdé, i když jsme skončily šesté. Počítaly jsme s tím, že dopadneme líp. Ale myslím, že se nemáme za co stydět,“ říká Erbenová. Že Češky ve čtvrtfinále narazily právě na Kanadu, to byla přece jenom i smůla. „Nemůžeme se na to vymlouvat. Hrály velmi dobrý hokej... Prohrály jsme si to samy,“ říká sebekriticky.

Jiří Vozák: Měli jsme neskutečný tlak

Na druhou stranu, národní tým se svým způsobem stal součástí toho, jak se světové pole vyrovnává. Jednak, ve zmiňovaném klíčovém duelu Kanadu solidně potrápil, a v přípravě před turnajem porazil Švédsko – pozdějšího finalistu!

„Rozhodně je to určitý cíl pro ostatní státy, že je možné dostat se do finále. Je vidět ta píle Švédů, že na sobě dřou. Hlavním cílem je nepřestávat a pořád se zdokonalovat,“ ví obránkyně, která vedla Češky do boje coby kapitánka. „S týmem jsem byla hodně spokojená, asi bych nic neměnila,“ hlásí.

Stejně jako dalších šest hráček ročníku 2000, i ona v pátek odehrála na dmitrovském ledě poslední duel své juniorské kariéry. Právem se zúčastnila tří světových šampionátů do 18 let, už od toho prvního patřila mezi obranné pilíře. Na druhém i třetím byla mezi trojicí nejlepších hráček týmu – letos společně s brankářkou Kristýnou Bláhovou a útočnicí Kristýnou Kaltounkovou.

„První rok jsem byla šťastná, že jsem vůbec jela. A hrála jsem stabilně. Další rok se mi dařilo asi nejvíc a letos jsem si to oddřela jako kapitán. Jsem ráda, že jsem se zúčastnila všech tří mistrovství, kterých jsem mohla. Ničeho nelituju,“ říká spokojeně.

Česká reprezentace ze sebe v Dmitrově bohužel nevymáčkla celý potenciál, respektive ho nepřetavila do gólů a výher. Ale znovu se sluší zmínit, že na turnaji měla nejmladší výběr ze všech. Plných šestnáct hráček se může zúčastnit i toho příštího, což dává velmi solidní vyhlídky!

„Měly jsme hodně mladý tým, stejně tak i loni. Proto myslím, že hráčky ročníku 2001 mají hodně zkušeností na to, aby něco uhrály. Doufejme, že se umístí líp než my,“ uzavírá Magdalena Erbenová.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz