Erat a Čermák? Není to na pořadu dne, tvrdí Zábranský. A co Plekanec?

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

Brněnská Kometa trpělivě buduje jádro týmu na další sezonu, majitel Libor Zábranský přivedl do týmu Filipa Pyrochtu, Lukáše Kucseru nebo Jakuba Lva. Další otazníky ale přetrvávají, týkají se Martina Erata a Leoše Čermáka, u nichž se spekuluje o ukončení kariéry. „Nemyslím, že je korektní se o tom takto bavit," reaguje Zábranský v rozhovoru pro klubový web.

HokejkaSHOPvanoce

Oficiální rozhodnutí nepadlo, Libor Zábranský vidí situaci jasně: „Je věcí každého hráče, jakou dál zvolí cestu. Jestli dotyčný hráč bude chtít pokračovat v Kometě, případně hrát někde jinde," připomíná.

Situace je otevřená, vyvinout se může jakkoli. „Faktem je, že Martin ani Leoš u nás nemají smlouvu. Teď to ani není na pořadu dne, že bychom to řešili. Oba si užívají zasloužené volno – to je asi tak jediné, co bych k tomu řekl. Jsou to takové osobnosti, že sami vycítí, kdy chtějí médiím něco sdělit," doplňuje Zábranský.

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

Kometa se musí připravit na variantu, že ostřílení bardi řeknou ne. Pokud se rozhodnou pokračovat, v Brně to pochopitelně přivítají. Dalším tématem je případný návrat Tomáše Plekance, který po loňském odchodu z NHL pomáhal Kometě v Tipsport extralize, ale závěr sezony odmakal ve službách mateřského Kladna.

Mohl by zkušený útočník znovu obléci dres Komety? „S Plekym v kontaktu samozřejmě jsem, to je ale asi víc klubů," reaguje Zábranský. „Pro Kometu je škoda, že za nás Tomáš nemohl hrát v play off. Především v sérii s Libercem – a zvlášť po zranění Honzy Hrušky – by byl rozdílovým hráčem. Určitě budu dělat všechno, aby Pleky hrál u nás. Je to ale věc jednání na delší dobu. Myslím, že roli sehraje víc faktorů."

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

Kometa příští sezonu hodlá sázet i na mladší hráče. Libor Zábranský potvrdil, že bude jednat s Pavlem Jenyšem, který se chystá k návratu ze zámoří. V prvním týmu dostanou prostor Petr Kratochvíl, Jan Süss, Karel Plášek či Silvester Kusko. Z Pardubic je zpátky šikovný útočník Lubor Horký, v zámoří naopak zůstanou Filip Král, Libor Zábranský mladší nebo Adam Gajarský.

Do Finska znovu odejde Lukáš Dostál, nadaný brankář končil uplynulou sezonu v Ilvesu Tampere. „Lukáš podepsal kontrakt v NHL. Volal mi generální manažer Anaheimu a poprosil o uvolnění Lukáše do Finska, protože byli spokojení s tím, jak se tam Dostál v loňské sezoně uchytil."

„Předpokládám, že tam bude brankářská jednička. Lukáš je ve věku, kdy by měl nabírat co nejvíc zkušeností, co nejvíc trénovat a chytat. Je potřeba se na to dívat z dlouhodobější perspektivy, toto je mezikrok k tomu, aby Lukášovi jeho sen vyšel," uzavírá Libor Zábranský.

Aktuální soupiska HC Kometa Brno

Brankáři: 
Marek Čiliak, Karel Vejmelka.

Obránci: 
Ivan Baranka, Tomáš Bartejs, Michal Gulaši, Daniel Kowalczyk, Radek Kučeřík, Tomáš Malec, Dalimil Mikyska, Ondřej Němec, Filip Pyrochta, Jan Štencel.

Útočníci: 
Petr Holík, Luboš Horký, Jan Hruška, Petr Kratochvíl, Lukáš Kucsera, Silvester Kusko, Jakub Lev, Alexandre Mallet, Erik Meluzín, Tomáš Mlynář, Peter Mueller, Jakub Orsava, Karel Plášek mladší, Jan Süss, Martin Zaťovič.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz