Engineers hlásí posily do ofenzivy. Z Příbrami vítají trio hráčů na střídavé starty

Univerzitní liga ledního hokeje co nevidět odstartuje! Novinek je více než dost a zajímavé posily hlásí také celek Engineers Prague. Na střídavý start za ně budou nastupovat tři útočníci z druholigové Příbrami.

partneři českého hokeje

Útočné trio bude hrát za Engineers v rámci střídavých startů, reprezentuje rovnou všechny tři naše univerzity. Jakub Káník, (VŠE), Petr Josefus (ČVUT) a Jaroslav Chlouba (ČZU). Všichni tři hráči bojují také ve druhé lize za Příbram, a právě díky spolupráci Univerzitní ligy s druholigovou Příbramí se vedení Engineers podařilo významně posílit ofenzivní sílu týmu.

Jakub Káník je odchovancem českobudějovického Motoru, do Příbrami přišel z druholigového David Servisu. Petr Josefus působil ve Slavii, v uplynulé sezoně figuroval jako kapitán v druholigovém Nymburku a letos reprezentoval Česko na zimní univerziádě v Krasnojarsku. Jaroslav Chlouba je odchovancem Sparty a loni hrál druhou ligu v Letňanech.

Talentovaní útočníci se při studiu připravují v příbramské akademii pro mládež. Podle generálního manažera klubu Miroslava Bláhy má tato spolupráce propojit projekty Univerzitní ligy se zmíněnou akademií, a to především formou poskytnutí kvalitního tréninku (projekt Dukla) a kvalitního vzdělání (Univerzita + možnost stipendia). „Výsledným "produktem" by měl být kvalitní a vzdělaný hokejista a jedinec, který se v životě neztratí,” upřesňuje Bláha.

„Jsme velmi vděční Příbrami, že nám umožnila využívat tyto tři výtečné hokejisty. Je vidět, že našim partnerům primárně záleží na tom, aby se jejich hráči rozvíjeli, a to je možné pouze s dostatečným počtem utkání a kvalitním tréninkem, který v Příbrami rozhodně mají. Doufáme, že nám tato spolupráce pomůže získat titul, který moc chceme,“ reaguje sportovní manažer Engineers Prague Rostislav Zilcher.

Autorka: Barbora Pospíšilová

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz