Energie vyzkouší Lapšanského a Pence. Nejezchleb smlouvu nezískal

Foto: hcverva.cz

Karlovarská Energie v přípravě na extraligovou sezonu stále hledá optimální podobu kádru. Na zkoušce neuspěl Richard Nejezchleb (na snímku), do nejbližších dvou utkání naopak nastoupí jiní útočníci Adam Lapšanský a Adam Penc. Oba jsou u Západočechů na testech.

Nový fanshop

Adamové Lapšanský a Penc nastoupí za Energii do dvou zápasů, které extraligový nováček hraje dnes a v pátek. Karlovy Vary nejprve v Telči vyzvou Znojmo, druhý den po obědě je pak čeká utkání proti Trenčínu.

Už do nich nezasáhne Richard Nejezchleb, slávistický odchovanec a bývalý hráč Litvínova či Českých Budějovic trenéry Energie nepřesvědčil. "Richardovi u nás skončil třítýdenní try-out, po kterém jsme se rozhodli, že mu nenabídneme smlouvu," uvedl na klubovém webu hlavní trenér Martin Pešout.

Nyní se pokusí přesvědčit Lapšanský s Pencem. "Prvně jmenovaný se k týmu připojí před zápasem se Znojmem, Adam Penc už s námi delší dobu trénuje. Po pátečním utkání s Trenčínem se rozhodneme, zda budou v mužstvu pokračovat," doplnil Pešout.

Výraznější stopu v tuzemském hokeji zanechal Lapšanský, který v sezoně 2011-12 nastupoval za Spartu a Chomutov. Rok poté hrál za Litvínov. V uplynulých dvou letech působil slovenský útočník v německém Ravensburgu, předtím popradský odchovanec pobýval také v Košicích.¨

Adam Penc pochází z německého Regensburgu, kde strávil minulou sezonu. Osmnáctiletý útočník v minulosti hrál za mládežnické výběry Slavie, Plzně či Kladna.

Příchody do HC Energie Karlovy Vary

Lukáš Vágner (Kometa Brno)
Tomáš Havránek (Kometa Brno)
Marek Švec (Prostějov, zkouška)
Tomáš Mikúš (Nitra)
Alan Lyszczarczyk (Owen Sound, zkouška)
Adam Lapšanský (Ravensburg, zkouška)
Adam Penc (Řezno, zkouška)

Odchody z HC Energie Karlovy Vary

Henri Tuominen (konec kariéry)
Daniel Vrdlovec (Ústí nad Labem)
Tomáš Rohan (Sokolov)
Matěj Zadražil (Sokolov)
Adam Rulík (Sokolov)
Tomáš Harkabus (Jihlava, zkouška)
Martin Osmík (Jihlava, zkouška)
Michal Vachovec (Krakov)
Milan Davídek (Ústí nad Labem)
Martin Weinhold (Ústí nad Labem)
Tomáš Kvapil (Sokolov)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz