Energie ulovila posilu ze Sparty, do Karlových Varů míří bojovník Michnáč

Foto: hcsparta.cz

2. září 13:26

Václav Jáchim

Původně měli kádr pro novou sezony uzavřený, jenže když se v přípravě zranil Sebastian Gorčík, představitelé Energie hledali vhodné doplnění ofenzivy. Sestavu Karlových Varů nyní rozšiřuje Albert Michnáč, který do lázeňského města míří z pražské Sparty. Západočeský klub o tom informuje na svém webu.

HokejkaTV

Michnáč dosud v nejvyšší soutěži nehrál. Během juniorských let odešel do zámoří, v letech 2016 až 2019 nastupoval za kanadské juniorské týmy Guelph Storm, Missisauga Steelheads a Saginaw Spirt – všechny hrají Ontario Hockey League.

V průběhu letní pauzy se účastník mistrovství světa dvacetiletých 2018 rozhodl pro návrat do vlasti. Podepsal smlouvu se Spartou, ovšem v základní sestavě Pražanů se zatím nezahnízdil. V pátek putoval Michnáč do Kadaně, za níž sehrál přípravu proti německému Crimmitschau. Teď je k dispozici Karlovým Varům.

Vlasatý bojovník, jenž může nabídnout kvalitní bruslení, nasazení a i produktivitu, míří do Energie na hostování. Dnes se připojil k novému týmu. „Využili jsme toho, že ve Spartě proběhlo zužování kádru, a reagujeme tak na zranění Sebastiana Gorčíka,“ uvedl pro klubový web hlavní kouč Martin Pešout.

Michnáč bude v Karlových Varech hostovat do prosincové reprezentační přestávky. „Jsme rádi, že se Albert vrátil z Ameriky právě do Sparty a podepsal s námi smlouvu. Zároveň si v přípravě neuhrál místo v A-týmu, proto jsme se dohodli na hostování s Karlovými Vary, Pro nás i pro Alberta je lepší, aby hrál v extralize, pokud existuje tato možnost,“ uvedl sparťanský sportovní ředitel Petr Ton. 

Foto: hcsparta.cz

Aktuální kádr HC Energie Karlovy Vary

Brankáři:
Filip Novotný, Jan Bednář.

Obránci:
Dominik Graňák, Michal Plutnar, Petr Šenkeřík, Vladimír Eminger, Branislav Kubka, Ondřej Šafář, Adam Rulík, Matěj Stříteský.

Útočníci:
Václav Skuhravý, Tomáš Rachůnek, Jakub Flek, Dávid Gríger, Tomáš Mikúš, Ondřej Beránek, Sebastian Gorčík, Petr Koblasa, Martin Kohout, Tomáš Knotek, Albert Michnáč, Adam Raška, Nicolas Hlava, Tomáš Vondráček.

Změny v HC Energie Karlovy Vary

Příchody:

Nicolas Hlava (Ú, Znojmo)
Adam Raška (Ú, Chomutov)
Branislav Kubka (O, Banská Bystrica, SVK)
Tomáš Knotek (Ú, Mladá Boleslav)
Tomáš Vondráček (Ú, Pardubice)
Dominik Graňák (O, Hradec Králové)
Petr Koblasa (Ú, Chomutov)
Matěj Stříteský (O, Liberec)
Albert Michnáč (Ú, Sparta)

Odchody:

Adam Lapšanský (Ú, Trenčín, SVK)
Roman Vlach (Ú, Plzeň)
Tomáš Havránek (Ú, Třebíč)
Tomáš Závorka (G, konec kariéry)
Stanislav Balán (Ú, trénuje v Hodoníně)
Matic Podlipnik (O, Slovan Bratislava, SVK)
Petr Stloukal (Ú, Chomutov)
Vladimír Sičák (O, neznámo)
Lukáš Forman (O, Třebíč)
Jakub Černý (Ú, neznámo)
Ondřej Kuchař (G, Sokolov)
Jakub Kašpar (G, Sokolov)
Martin Rohan (O, Sokolov)
František Klejna (O, Litoměřice)
Filip Bernáth (O, Sokolov)
Daniel Zavřel (O, Sokolov)
Jaromír Kverka (Ú, Sokolov)
Michal Hotěk (Ú, Kadaň, zkouška)
Otakar Šik (Ú, Litoměřice)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz