bahis siteleri

Energie ukončila domácí jízdu Sparty. Zbytečné fauly, mrzí sparťany

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Takovou divočinu pražská O2 arena dlouho nezažila. Energie se v 7. kole prezentovala aktivním hokejem, za což byla odměněna obratem v úvodu druhé třetiny. Ačkoliv Sparta třikrát úspěšně dotáhla ztrátu, i přes vyrovnání půl minuty před koncem brala pouze bod. „Zasloužená výhra Varů,“ shodli se sparťané po první domácí porážce v sezoně.

Domácí nezačali ve slušné atmosféře vůbec špatně. Gólem Davida Němečka vedli a těsný náskok si odnesli i do druhého dějství.  „I přes vedení jsme nehráli podle představ. Vary hrály výborně a výborně bruslily. Nebyli jsme to my,“ mrzelo trenéra Pavla Pateru.

I podle Davida Němečka mohl a měl být sparťanský náskok vyšší: „Měli jsme mraky šancí. Kdybychom je využili, mohl se zápas vyvíjet úplně jinak.“

První trest přišel v úvodu druhého dějství. Dvě sparťanská vyloučení za sebou a góly Ondřeje Beránka a Tomáše Havlína během minuty změnily děj zápasu – zatímco Sparta klesla, hosté se dostali na koně.

„Od začátku sezony nás disciplinovanost trápí. Nesmíme se takhle oslabovat, protože nás vyloučení stojí zbytečné síly. Hráči na oslabení jsou pak bez šťávy, zatímco ostatní hráči ztuhnou a vypadnou z tempa,“ uvědomuje si Němeček.

„Hráči na oslabení jsou pak bez šťávy, zatímco ostatní hráči ztuhnou a vypadnou z tempa."

I přes rychlé vyrovnání Michala Řepíka se však sparťané do tempa nedostali, naopak si dalšími fauly třetí třetinu zkomplikovali. Chytrá teč Jiřího Černocha poslala hosty podruhé do vedení. „Když jsme dali na 3:2, věřil jsem, že už to dotáhneme. Bohužel jsme dostali blbý gól,“ litoval karlovarský střelec na klubovém webu.

Domácí odpověděli druhým gólem Davida Němečka, ale už po dvou a půl minutách skóroval Tomáš Rachůnek. Horská dráha tím neskončila, protože 31 vteřin před konce propálil jinak jistého Vladislava Habala domácí obránce Jakub Krejčík.

V prodloužení však Energie dominovala, Spartě nepůjčila puk a gólem Petra Koblasy získala bonusový bod.  „Věděli jsme, že když si přidržíme puk a párkrát se prostřídáme, může se tam otevřít nějaké okno, což se stalo. Takhle si myslím, že by se přesně to prodloužení mělo hrát,“ těšilo Černocha.

„Nebyli jsme to my.“

Zklamaní sparťané po utkání lepší výkon soupeře uznali. „Jsme rádi, že jsme při hře bez brankáře vyrovnali, ale dva body jsou pro Vary zasloužené,“ přikyvoval sparťanský kouč Patera.

„Je to pro nás důležité hlavně psychicky. Protože jsme prohráli zápas v Plzni, který jsme měli vyhrát, protože jsme byli herně lepší. Zápasy teď jdou rychle po sobě, takže každá výhra je pro psychiku obrovským povzbuzením,“ uzavřel spokojený Černoch, jehož čeká už v úterý důležitý souboj s posledním Litvínovem.

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz