Energie udržela opory. Prodat je by nebyl dobrý signál, říká Pešout

Foto: Jan Čech, hokejkv.cz

Karlovy Vary za sebou mají první rok po návratu mezi extraligovou elitu. Mužstvo z lázeňského města platí v posledních letech za tradičního účastníka bojů o záchranu, to však chtějí na západě Čech změnit.

HokejkaTV

„Kádr jsme se rozhodli zúžit a zkvalitnit, podepsali jsme jen to nejnutnější minimum. Rozpočet zůstal stejný, nedostali jsme přidáno. Je to na úkor toho, že nemáme tolik hráčů. Věřím, že fanoušci ocení, že se nám podařilo tým zkvalitnit,“ hlásí před nadcházející sezonou hlavní trenér Martin Pešout.

V mimosezonním období přivedli Karlovarští do svých řad hned osm nových tváří. Tou vůbec nejzvučnější posilou se stal velezkušený slovenský zadák Dominik Graňák. Mistr nejen české extraligy, ale také švédské SHL a dvojnásobný šampión KHL.

„Rozpočet zůstal stejný, nedostali jsme přidáno."

Očekávání od tohoto muže jsou velká. „Jsou dvě roviny. První je výkonnostní, protože si myslím, že je to stále skvělý hráč. Myslím, že nemusel odmítat pozvánku do slovenského nároďáku na mistrovství světa. Ale asi sám cítil, že si potřebuje odpočinout. Půjde do nového angažmá, tak sem chce jít odpočatý," říká Pešout. „Druhá je ta rovina zázemí v kabině. Venca Skuhravý je tady na tu kabinu sám. Tím, že odešli Balán se Sičákem, jsme potřebovali jednoho zkušeného hráče.“

Lodivod energetiků nastínil, jak s Graňákem probíhala jednání. „Vleklo se to asi měsíc, protože měl pochopitelně i jiné nabídky. A také trošku uvažoval, že by kariéru ukončil. Ale vize našeho agresivního hokeje a mladého mužstva, kde by měl tvořit pilíř obrany, ho zaujala a rozhodl se pro nás."

„Dominik Graňák? Myslím, že je to stále skvělý hráč."

Posílení kádru bylo samozřejmé důležité, ještě podstatnější však pro Energii bylo udržení klíčových hráčů, o které jevila zájem extraligová konkurence. „Už během sezony jsme měli několik nabídek, ať to bylo na Fleka, Beránka, Kohouta, Grígera... O naše špičkové hráče zkrátka zájem je,“ odkryl Pešout.

„Vezmu-li to z pohledu českého hokeje, tak nevím, proč by mělo pro něj být dobré, aby se všichni hráči koncentrovali do Brna, Liberce, Hradce a Třince, kde mají peníze. S kým by pak ty kluby hrály? Je dobré, že se tady tvoří jádro mladého mužstva, které za rok, za dva tyto velikány může potrápit jen na vlastních odchovancích.“

„Kdybychom někoho prodali, byl by to signál, že to tady s hokejem nemyslíme vážně."

„Kdybychom někoho z jádra pustili, byl by to jasný signál, od nás a od majitele, že to tady s hokejem nemyslíme vážně. Proto jsme s nimi už v průběhu sezony prodloužili smlouvy, namísto toho, abychom je za dobré nabídky prodali,“ líčí hlavní trenér Západočechů.

Další nová jména vedení Energie neplánuje, ve hře je naopak odchod jednoho ze zadáků. „S jedním obráncem jednáme o ukončení smlouvy, ale zatím jsme se nedohodli, kam odejde, i když nějaké nabídky již máme,“ prozradil Pešout.

Změny v HC Energie Karlovy Vary

Příchody
Nicolas Hlava (Ú, Znojmo)
Adam Raška (Ú, Chomutov)
Branislav Kubka (O, Banská Bystrica)
Tomáš Knotek (Ú, Mladá Boleslav)
Tomáš Vondráček (Ú, Pardubice)
Dominik Graňák (O, Hradec Králové)
Petr Koblasa (Ú, Chomutov)
Matěj Stříteský (O, Mladá Boleslav)

Odchody
Adam Lapšanský (Ú, Trenčín)
Roman Vlach (Ú, Plzeň)
Tomáš Havránek (Ú, Třebíč)
Tomáš Závorka (G, konec kariéry)
Stanislav Balán (Ú, neznámo)
Matic Podlipnik (O, neznámo)
Petr Stloukal (Ú, neznámo)
Vladimír Sičák (O, neznámo)

Foto: Jiří Princ, hokejkv.cz

Aktuální kádr HC Energie Karlovy Vary

Brankáři: Filip Novotný, Jan Bednář, Ondřej Kuchař, Jakub Kašpar.

Obránci: Dominik Graňák, Michal Plutnar, Petr Šenkeřík, Vladimír Eminger, Martin Rohan, Branislav Kubka, Ondřej Šafář, Lukáš Kozák, Adam Rulík, František Klejna, Filip Bernáth, David Tureček, Daniel Zavřel, Matěj Stříteský.

Útočníci: Václav Skuhravý, Tomáš Rachůnek, Jakub Flek, Dávid Gríger, Tomáš Mikúš, Ondřej Beránek, Jaromír Kverka ml., Sebastian Gorčík, Petr Koblasa, Martin Kohout, Tomáš Knotek, Adam Raška, Radek Prošek, Michal Hotěk, Otakar Šik, Adam Křemen, Nicolas Hlava, Tomáš Vondráček.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz