Energie podlehla Pirátům a dál se trápí. Nesmíme věšet hlavy, burcuje Sičák

Foto: Kateřina Macečková, hokejkv.cz

Karlovarské trápení pokračuje i nadále. V důležité bitvě o „šest“ bodů s chomutovskými Piráty ztratila Energie vedení během čtyř minut, kdy třikrát inkasovala. Svěřenci Martina Pešouta se z této studené sprchy nedokázali oklepat a na Chomutov už mají pouze tříbodový náskok.

Jágr Chance liga

První třetina se odehrála v parádním tempu na obou stranách. „Mluví se o tom těžce. Konečně se nám povedl začátek, po čtyřech zápasech byla první třetina naše. Vedli jsme 1:0, poté přišly tři góly z našich hloupých chyb a celý zápas se otočil. Ten třetí, který byl pro nás nejhorší, jsme dostali z našeho špatného střídání,“ smutnil Vladimír Sičák.

Od periody s pořadovým číslem dva ovšem patřilo klání spíše hostujícím Pirátům. „Myslím si, že jsme měli pocit, že nám to půjde samo. Po pár špatných střídáních se to vše otočilo a Piráti začali hrát lépe,“ přiznal zkušený zadák.

 

Ve třetí třetině se obraz hry projevil i na ukazatel skóre. Hororová pasáž čtyř minut a šesti vteřin, v níž Energie třikrát inkasovala a ve finále to Karlovy Vary stálo celý zápas. Nic platné nebylo ani Beránkovo snížení v 59. minutě, z následujícího tlaku totiž celek z lázeňského města vyrovnávací trefu vytěžit nedokázal.

Trn v patě měli domácí především v přesilových hrách. K dispozici měli Západočeši sedm početních výhod, využít však nedokázali ani jednu. „Hráli jsme na tři pětky, ani jedna se bohužel nechytla. Hrajeme to na prd,“ nebral si servítky Sičák.

Sičák: Mysleli jsme si, že to půjde samo

Západočeši tak pocítili pachuť porážky poosmé v řadě a situace začíná být kritická. V tabulce se na ně dotáhl právě Chomutov. Jeden z nejzkušenější hokejistů v karlovarském kádru ale situaci uklidňuje. „Myslím, že to bude v pohodě. Ti kluci jsou tady dost dlouho na to, aby chápali, o co se hraje. Pořád máme na Chomutov tři body a ještě s nimi hrát budeme. Nesmíme věšet hlavy a musíme vyhrávat.“

Alespoň malá náplast pro příznivce aktuálně dvanáctého mužstva Tipsport extraliga. Osmatřicetiletý rodák z Jindřichova Hradce se vrátil po menším zranění a měl by být připraven pomoci svému týmu vstříc lepším výsledkům. „Je to zranění, pořád to pokračuje dál, ale za týden by to už mělo být v pořádku,“ komentoval svůj zdravotní stav Sičák.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz