Energie jede na vítězné vlně! Změnil se přístup týmu, líčí tahoun Prošek

Foto: Karel Švec, Český hokej

Junioři Karlových Varů mají v DHL Extralize výbornou formu, když vyhráli už deset posledních zápasů. Díky úctyhodné sérii se vyšvihli do čela skupiny smutnějších, ve které bojují o pozice ve vyřazovacích bojích, což je jejich největší cíl. Produktivně táhne Energii Radek Prošek, jenž převážně tvoří hru a rozdává finální pasy.

Jágr Chance liga

Karlovarští junioři měli kolem vánočních svátků třináctidenní přestávku, která však na jejich formě nic neubrala. O minulém víkendu Energie porazila poslední Havlíčkův Brod a Hradec Králové, který má ambice na postup do play off. „Oba zápasy byly náročné, jelikož byly po docela dlouhé pauze. I když se v přestávce trénuje, není to zápasový rytmus,“ upozorňuje Radek Prošek.

Přesto se ale našly v porovnání obou celků situace, ve kterých byl Mountfield lepší. „Hradec byl silnější na kotouči a nebezpečnější v útoku, což ukázalo sílu mužstva, které by se chtělo dostat do play off,“ praví mladý útočník.

Energie vyhrála poslední duel v základní skupině jasně 7:0 proti Rytířům a pokračuje až do teď. Sérii výher tak vyšroubovala už na deset po sobě jdoucích střetnutí. „Začali jsme vyhrávat hnedka po základní skupině, když jsme si řekli, že se prostě chceme probojovat do play off a zažít tu euforii. Myslím, že tím se to odstartovalo. Máme v hlavách jasný cíl,“ prozrazuje metu, kterou je bez pochyb postup ze čtveřice ve skupině „O pořadí na 13.–24. místě“.

„Chtěli jsme ukázat, že máme charakter a chceme se porvat o play off.“

A kde hledat příčinu takového raketového vzestupu po úvodním zklamání z nepostupu? „Možná bylo i více faktorů, nejsem si jistý. Určitě se změnil přístup týmu, protože po základní skupině jsme na tom nebyli úplně dobře. Chtěli jsme ukázat, že máme charakter a chceme se porvat o play off,“ říká Prošek jednoznačně.

Z devíti vítězných zápasů ve druhé části Karlovy Vary pouze dvakrát vyhrály větším než jednogólovým rozdílem. „Pro tým je to určitě dobře, protože se v rozhodujících momentech ukáže síla mužstva a charakter, kdy dokážeme výsledek převrátit na naši stranu. Toho si ceníme,“ připouští osmnáctiletý forvard.

Když už utkání ve vítězné sérii nerozsekla normální hrací doba, vždycky slavili hokejisté z lázeňského města, kteří třikrát urvali nájezdy a jednou prodloužení. „Máme dobré hráče, kteří v těchto okamžicích dokážou zápas rozhodnout a vzít bonusové body,“ uvádí odchovanec Karlových Varů.

Foto: Karel Švec, Český hokej

K rozhodování klasických nastavení pomohlo také nové pravidlo o nadstavbě, ve které Energie jedenáctkrát z osmnácti možností slavila bonusový bod. „Určitě nám to hodně pomohlo, ale v zápasech záleží hlavně na hráčích a situacích,“ připomíná Radek Prošek, jenž je nejproduktivnějším hráčem týmu.

Během 27 střetnutí zapsal 33 kanadských bodů za devět přesných zásahů a 24 přihrávek. „Je to zásluhou celé lajny. V týmu jsou dobří hráči, když to pak šlape týmu, daří se i jednotlivcům. Jsem rád, že svými výkony přispívám k bodovému zisku,“ říká mladík, který by chtěl prorazit k seniorům. „Chtěl bych být úspěšný i v dospělém hokeji,“ pokračuje.

V následujících týdnech vyrazí Západočeši šestkrát na půdu soupeřů, kde však budou chtít pokračovat v zelených číslech. „Jsme si vědomi, že to bude opravdu těžké, ale chtěli bychom navýšit vítěznou sérii, takže proto musíme udělat maximum,“ burcuje mužstvo. „Domácí prostředí je lepší, protože je tam podpora rodičů nebo kamarádů. I tak doufám, že venku uhrajeme co nejvíce bodů,“ přeje si Radek Prošek na závěr.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz