Energie je zpátky na ledě. Zkouší čtyři hráče, zapojí se i Polák s Frkem

Foto: Kateřina Macečková, hokejkv.cz

Hokejisté Karlových Varů v neděli podvečer znovu vyjeli na led a zahájili druhou fázi příprav na novou extraligovou sezonu. Trenérům Martinu Pešoutovi a Tomáši Mariškovi se hlásilo přes 30 hráčů, nechyběly ani nejčerstvější posily Richard Nejezchleb a Adam Lysczarczyk.

Plekanec Chance liga

Oba útočníci mají měsíc na to, aby si v Energii vybojovali smlouvu. „Na zkoušku tady máme více hráčů. Uvidíme, jakým způsobem se o místo porvou a přesvědčí nás, že do kádru patří,“ hlásí pro oficiální web hokejkv.cz Mariška s tím, že klub zkouší také zadáka Petra Šenkeříka a dalšího forvarda Marka Švece.

Na ledě nechyběli ani další borci, kteří karlovarský tým přes léto posílili – brněnští Tomáš Havránek a Lukáš Vágner či Tomáš Mikúš, jenž naposledy oblékal dres Nitry. A na úvodním tréninku se hlásil také slovinský obránce Sabahudin Kovačevič, který se dosud připravoval individuálně doma ve Slovinsku.

S aktuálním kádrem panuje na západě Čech spokojenost. „Máme dostatečný počet hráčů na to, abychom z nich udělali ideální sestavu. Věříme, že máme dostatek kvalitních hokejistů, ale pokud se někdo objeví, tak se doplnění kádru samozřejmě nebráníme,“ prozrazuje k aktuální karlovarské soupisce Mariška.

Přípravu extraligového navrátilce oživí další dva borci. „Stejně jako v předchozích letech s námi budou trénovat i karlovarští odchovanci, kteří aktuálně hrají v zahraničí. Vojtěch Polák se připojí k tréninku už v pondělí, s Martinem Frkem počítáme od dalšího týdne,“ poodkrývá jeden z členů trenérského štábu.

Foto: Kateřina Macečková, hokejkv.cz

Karlovarští trénují na dvě skupiny. Zpočátku jednofázově, ale od příštího týdne dvoufázově. „Buď dvakrát na suchu a dvakrát na ledě, nebo máme ráno fázi a odpoledne zápas. Hráči toho tedy potom budou mít více než dost. Věřím, že nás to připraví na těžkou sezonu, která nás čeká,“ pokračuje Tomáš Mariška.

První přípravný zápas sehraje Energie 7. srpna proti Spartě, mimo jiné ji čeká i mezinárodní turnaj ve slovinském Bledu. „Snažili jsme se získat co nejkvalitnější soupeře, protože jen kvalitní příprava nás může dobře nachystat na těžkou sezonu. Myslím, že se nám to povedlo,“ uzavírá šestatřicetiletý trenér.

Foto: Kateřina Macečková, hokejkv.cz

Aktuální soupiska HC Energie Karlovy Vary

Brankáři:
Filip Novotný, Tomáš Závorka, Ondřej Kuchař.

Obránci:
Sabahudin Kovačević, Daniel Krejčí, Michal Plutnar, Matic Podlipnik, Martin Rohan, Vladimír Sičák, Ondřej Šafář, Petr Šenkeřík (zkouška), Jan Tomeček, Lukáš Vágner, Filip Bernáth, David Tureček.

Útočníci:
Stanislav Balán, Ondřej Beránek, Jakub Flek, Sebastian Gorčík, Dávid Gríger, Tomáš Havránek, Martin Kohout, Jaromír Kverka, Tomáš Rachůnek, Václav Skuhravý, Petr Stloukal, Marek Švec (zkouška), Tomáš Mikúš, Richard Nejezchleb (zkouška), Alan Lyszczarczyk (zkouška), Adam Křemen.

Přípravná utkání HC Energie Karlovy Vary

07.08. 18:00 HC Energie Karlovy Vary – HC Sparta Praha
09.08. 18:00 HC Energie Karlovy Vary – HC Škoda Plzeň
14.08. 17:30 HC VERVA Litvínov – HC Energie Karlovy Vary
16.08. 18:00 Orli Znojmo – HC Energie Karlovy Vary (v Telči)
17.08. 13:00 HK Dukla Trenčín – HC Energie Karlovy Vary
21.08. 18:00 HC Energie Karlovy Vary – HC VERVA Litvínov
24.08. 20:00 EC Villacher SV – HC Energie Karlovy Vary (turnaj v Bledu)
25.08. 16:30 Medveščak Záhřeb – HC Energie Karlovy Vary (turnaj v Bledu)
26.08. ??:?? Utkání o umístění (turnaj v Bledu)
04.09. 17:30 HC Energie Karlovy Vary – Rytíři Kladno
06.09. 17:30 HC Energie Karlovy Vary – HC Baník Sokolov

Příchody do HC Energie Karlovy Vary

Lukáš Vágner (Kometa Brno)
Tomáš Havránek (Kometa Brno)
Marek Švec (Prostějov, zkouška)
Tomáš Mikúš (Nitra)
Richard Nejezchleb (Litvínov, zkouška)
Alan Lyszczarczyk (Owen Sound, zkouška)

Odchody z HC Energie Karlovy Vary

Henri Tuominen (konec kariéry)
Daniel Vrdlovec (Ústí nad Labem)
Tomáš Rohan (Sokolov)
Matěj Zadražil (Sokolov)
Adam Rulík (Sokolov)
Tomáš Harkabus (Jihlava, zkouška)
Martin Osmík (Jihlava, zkouška)
Michal Vachovec (Krakov)
Milan Davídek (Ústí nad Labem)
Martin Weinhold (Ústí nad Labem)
Tomáš Kvapil (Sokolov)

Foto: Kateřina Macečková, hokejkv.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz