Energie je v krizi. Náš nejhorší zápas, tvrdí Kohout. Omlouvá se fanouškům

Foto: hokejkv.cz

Karlovarská mizérie nebere konce. Energie dává připomenout na začátek letošní sezony, kdy si na západě Čech procházeli podobnou krizí, jež se tehdy zastavila na sedmi porážkách v řadě. Přerušit druhou černou sérii se energetikům nepovedlo doma proti Spartě.

Nový fanshop

A že Pražané zpět do hlavního města odjeli se třemi body je více než zasloužené. Od samého začátku byli hosté aktivnější, za což také byli patřičně oceněni. První branku zápasu vsítil už ve druhé minutě Jan Košťálek.

„Nemyslím si, že bychom podcenili začátek, akorát nám nic nešlo, nebruslily nám nohy, nechodily nám přihrávky. Sparta nás odbránila, byla lepším týmem. Celkově to byl náš nejhorší zápas v letošní sezoně,“ smutní Martin Kohout. Nevýrazné energetiky tak Sparta nakonec porazila poměrem 4:1.

Martin Kohout: Byla to katastrofa


Proti Spartě se v tomto extraligovém ročníku Karlovým Varům nedaří, vždyť na ni nenašli svěřenci Martina Pešouta recept ani napotřetí. „Když Sparta přijede, urputně brání. My nejsme zvyklí na to, abychom se tlačili do soupeře. Do extraligy jsme šli z pozice outsidera, takže jsme si řekli, že budeme hrát spíše na brejky a naše soupeře snad i přebruslovat. Pokud nás někdo takhle zavře, nemáme žádnou šanci,“ tvrdí karlovarská čtyřiašedesátka.

Ačkoliv se energetici v poslední době trápí, do karlovarské areny si našlo cestu přes čtyři tisíce hokejových příznivců. A především ti domácí příliš důvodů k radosti neměli. „V každém případě bych chtěl fanouškům poděkovat a zároveň se omluvit za hru, kterou jsme předvedli. Musela to být katastrofa. Doufám, že najdou ještě špetku důvěry v nás a přijdou nás v neděli podpořit, protože půjde opravdu o všechno. Ještě jednou bych se chtěl omluvit za náš výkon,“ upřímně dodává rodák z Valašského Meziříčí.

V neděli čeká Karlovy Vary veledůležitá bitva. Na západ Čech přijede Chomutov a s ohledem na tabulku půjde o hodně. „Musíme se pořádně připravit, protože se bude v podstatě hrát o šest bodů. Když se nám podaří vyhrát, Chomutovu odskočíme. Pokud ne, tak jsou na nás. Musíme udělat maximum, abychom v neděli vyhráli. Momentálně je to nejdůležitější zápas, který nás čeká,“ uvědomují si energetici.

Služeb Martina Kohouta budou moci Karlovarští využívat ještě další dvě sezony, čerstvě čtyřiadvacetiletý hokejista totiž nedávno podepsal s Energií novou smlouvu. „V Energii hraji rád. Šlo jen o to, abychom se domluvili na určitých podmínkách. Na všem jsem se shodli. Tudíž jsem neměl problém s tím, abych smlouvu podepsal. Všechny kluky tu znám, stejně jako vedení. Jsem rád, že se to uskutečnilo,“ komentuje prodloužení smlouvy Kohout.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz