Energie hlásí nové tváře. Na zkoušku přicházejí Nejezchleb a Lyszczarczyk

Foto: hcverva.cz

Hokejisté Karlových Varů dnes zahájili společné tréninky na ledě, o místo v kádru se budou ucházet dva noví útočníci. Na měsíční zkoušku přišli Richard Nejezchleb (na snímku) a Alan Lyszczarczyk.

Nový fanshop

Svěřenci trenérů Martina Pešouta a Tomáše Marišky měli náročný závěr loňské sezony, který korunovali návratem do Tipsport extraligy. Po letní přípravě a krátkém odpočinku se dnes hráči Karlových Varů sešli k prvnímu společnému tréninku na ledě.

Úvodní jednotku absolvovaly také dvě nové tváře. O místo v sestavě Energie se poperou Richard Nejezchleb a rodák z amerického Wallingtonu s polskými kořeny Adam Lyszczarczyk. V týmu jsou prozatím na měsíční zkoušce.

"Oba hráče budeme pozorně sledovat – a to jak jejich výkony na suchu, tak i na ledě. Alan s Richardem dostanou dostatek prostoru v přípravných zápasech, aby prokázali své kvality,“ uvedl pro klubový web hlavní trenér Martin Pešout.

Tuzemští fanoušci víc znají Richarda Nejezchleba. Někdejší útočník pražské Slavie působil v zámoří, kde si vybojoval uplatnění v draftu. Šikovného bruslaře a střelce si zamluvili New York Rangers, nicméně do NHL se Nejezchleb neprosadil. Po návratu strávil rok v Litvínově, během minulé sezony nastupoval také ze českobudějovický Motor.

Dvacetiletý Lyszczarczyk hrával za mládežnické týmy chomutovských Pirátů. Dvě sezony strávil v kanadském juniorském týmu Sudbury Wolves, loni pak hrál za Owen Sound Attack ze stejné soutěže Ontario Hockey League.  Lyszczarczyk startoval v polských barvách na šampionátu osmnáctek i dvou MS dvacítek nižší kategorie. Letos na jaře se poprvé představil na šampionátu dospělých I. divize.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz