Energie dál zbrojí na postup: získala obránce Plutnara

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Obránce Michal Plutnar bude do konce sezony hostovat z Liberce v Karlových Varech. Zpět k Bílým Tygrům má střídavé starty.

Nový fanshop

Plutnar si během této sezony vyzkouší už čtvrtý klub: začal v Liberci (10 zápasů, 0+2), pomáhal jeho farmě v Benátkách (9 utkání, 1+2) a poté přešel do Znojma (18 duelů, 2+6).

Angažmá u Orlů však nemělo dlouhého trvání a třiadvacetiletý bek se vrací do WSM Ligy. „O Michala jsme usilovali už v průběhu minulého roku, on však zamířil do Znojma. Když se po ukončení jeho angažmá v EBEL naskytla možnost jej získat, okamžitě jsme jednali," prozrazuje Jaromír Kverka starší, sportovní manažer Karlových Varů.

Energie jeho příchodem reaguje mimo jiné na olympijskou nominaci Matice Podlipnika a Sabahudina Kovačeviće. Oba slovinští zadáci budou Karlovým Varům v únoru chybět. „Kádr proto chceme mít co nejširší,“ potvrzuje Kverka na klubovém webu.

„O Michala jsme usilovali už minulý rok."

Plutnar je bývalým mládežnickým reprezentantem, zúčastnil se například MSJ 2014. V nejvyšší soutěži nastoupil do 99 zápasů (4+16) a z posledních dvou sezon má zlatou a stříbrnou medaili. Za partnerské Benátky pak zapsal 70 startů (5+29).

Vytáhlý bek je už třetí posilou, která do Energie zamířila v průběhu ledna. Momentálně druhý tým soutěže přivedl ještě Petra Šenkeříka a Daniela Vrdlovce.

Soupiska HC Energie Karlovy Vary

Brankáři: Filip Novotný, Tomáš Závorka, Ondřej Kuchař.

Obránci: Daniel Krejčí, Matic Podlipnik, Sabahudin Kovačević, Petr Šenkeřík, Vladimír Sičák, Martin Rohan, Michal Plutnar, Tomáš Kvapil, Jan Tomeček, Ondřej Šafář, Adam Rulík.

Útočníci: Jakub Flek, Dávid Gríger, Ondřej Beránek, Stanislav Balán, Henri Tuominen, Tomáš Rachůnek, Václav Skuhravý, Petr Stloukal, Jaromír Kverka, Daniel Vrdlovec, Sebastian Gorčík, Martin Kohout, Matěj Zadražil, Tomáš Rohan, Michal Vachovec, Martin Osmík, Tomáš Harkabus, Otakar Šik.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz