Emotivní návrat Lva. Hecoval se s Indrákem a děkoval fanouškům

Foto: Facebook HC Vítkovice Ridera

20. listopadu 2017, 10:10

Jan Picka

Vítkovičtí hokejisté na ledě vedoucí Plzně sahali po třech bodech, nakonec do Ostravy odjíždějí pouze s jedním. Duel byl pikantní už jen tím, že se potkali loňští soupeři z předkola play off, ještě větší náboj však utkání mělo pro útočníka Jakuba Lva, který se poprvé v kariéře objevil na plzeňském ledě coby soupeř.

Týden hokeje 2022

Dlouholetá stálice indiánů už v Home Monitoring Aréně brázdila led ve vítkovickém dresu s číslem 90 na zádech. Jakub Lev si z duelu nakonec odnesl jeden přesný zásah, ve čtvrté minutě otevřel skóre utkání parádní tečí Barankovy střely. Jak sám Lev po střetnutí říkal, zápas proti Škodě pro něj byl nesmírně výjimečný. „Strašně jsem se těšil, bylo to opravdu moc emotivní. Jsem rád, že mě fanoušci přijali tak, jak mě přijali, chci jim za to moc poděkovat. Myslím si, že ten druhý zápas tady bude také dobrý.“

„S Mírou jsme v kontaktu dlouhodobě, kamarádíme se, takže neřešíme pouze hokejové věci. Hecovali jsme se, samozřejmě před zápasem to bylo trošku větší, něco tam proběhlo.“

Kromě přesného zásahu si Jakub Lev připsal i čtyři střely, zároveň bychom v jeho kolonce statistik našli také negativní údaj -3. Reprezentační útočník se na ledě objevil také při vyrovnávací brance Plzně na 3:3. „Ke konci bohužel přišla střela, já jsem stál před bránou a chtěl jsem to zamést. Nakonec jsem to odpálil pouze Davidu Stachovi z hokejky, za ním stál Míra Indrák, který už to dal do prázdné branky. To mě hodně mrzí,“ popisuje inkriminovaný moment Lev. Indiáni tímto gólem poslali duel do prodloužení, které nerozhodlo, vítězný nájezd si poté připsal domácí kapitán Milan Gulaš. Mimochodem, Jakub Lev se proti plzeňskému brankáři Svobodovi rozjel v nájezdové loterii dvakrát, ani jednou však neuspěl.

Lev: Chci poděkovat fanouškům, že mě takhle přijali

Před utkáním se západočeský forvard Miroslav Indrák, střelec vyrovnávací branky, nechal slyšet, že se Lvem určitě nějaké předzápasové hecování proběhne. Aby také ne, momentálně už ostravský útočník zná v podstatě celou škodováckou kabinu více než dobře. „S Mírou jsme v kontaktu dlouhodobě, kamarádíme se, takže neřešíme pouze hokejové věci. Hecovali jsme se, samozřejmě před zápasem to bylo trošku větší, něco tam proběhlo,“ potvrzuje slova Indráka Jakub Lev.

Vypjatý duel nakonec došel až do samostatných nájezdů, prvních pět hráčů na každé straně neuspělo. Netrefili se takoví střelci jako Kratěna, Gulaš, Roman nebo zmiňovaný Lev. Milan Gulaš už byl podruhé úspěšný, Jakub Lev svou druhou střelou nevyrovnal. I přes úžasné přijetí od plzeňského publika byl při pokusech Lva slyšet ohlušující pískot. S tím samozřejmě šestadvacetiletý forvard počítal, nedělal z toho žádnou vědu: „To by nemohlo být ono, kdyby fanoušci nepískali na hostujícího hráče. To k tomu prostě patří!“ Další utkání na plzeňském ledě čeká Vítkovice a Jakuba Lva 8. února 2018.

Sestřih utkání HC Škoda Plzeň – HC VÍTKOVICE RIDERA

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz