Emoce ze závěru? Vzkaz pro Oceláře, říká Roman. Věří v domácí sílu Vítkovic

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Vítkovičtí nezvládli ani druhý duel čtvrtfinále a po třinecké části se domů vracejí s negativní bilancí 0:2 na zápasy. Ostravané ve druhém utkání podali lepší výkon, než v tom úvodním, Šimonu Hrubcovi ale nedali gól. Tým rytíře Vítka však nic nevzdává a Ocelářům vzkazuje: „U nás to bude jiné!“

O Kapku lepší hokej

Vítkovice chtěly ve druhém utkání napravit úvodní nezdar a v sérii srovnat krok. Plán ostravského celku dostal ránu už po deseti vteřinách, kdy Vladimír Svačina vsítil první branku domácích. V konečném součtu se tato trefa ukázala jako vítězná, když střelcům Vítkovic zcela zvlhl střelný prach. Ostravané sice na Šimona Hrubce vyslali o sedm střel víc než v prvním klání, ani jednou ale netrefili cíl.

„Oni hrají dobře v defenzivě, mají výborné obránce a systém. Je těžké se proti nim prosadit. Tohle ale není žádná výmluva, my se prostě nějak prosadit musíme. Musíme najít správný recept,“ velí Ondřej Roman. Dle vítkovického útočníka bude v odvetných duelech hrát velkou roli velikost kluziště Ostravar Arény.

Jak hodnotíte první zápasy čtvrtfinále?
Prohráli jsme je. Výkony nebyly optimální, ve druhém zápase byl lepší než v tom prvním. Herně jsme si vytvářeli šance, což v prvním utkání moc nebylo. Když se budeme takhle postupně zlepšovat a využijeme výhodu našeho domácího ledu, která je v letošní sezoně hodně velká, tak se do Třince můžeme vrátit za stavu 2:2.

Podali jste lepší výkon než v prvním zápase, změnili jste taktiku?
Ani ne, jen jsme už nebyli tak vyjukaní z toho, že s Třincem hrajeme čtvrtfinále. Hráli jsme to, co jsme měli. Dovolili jsme si trochu víc, a hlavně jsme byli více přímočaří.

Šimon nás hodně podržel, hlásí Chmielewski

Ovlivnil vás gól z desáté vteřiny?
To bylo hodně nepříjemné. Nemyslím si ale, že by nás to nějak zdrtilo. Paradoxně jsme po inkasované brance hráli dobrý úsek. To pokračovalo i v další části, kdy si naše pětka vytvořila pár šancí. Škoda, že z toho nepadl gól na 1:1. Dle mého názoru by se zápas zlomil.

V čem budou jiné zápasy ve Vítkovicích?
Ve Vítkovicích je větší hřiště, bude víc prostoru. Jejich obránci to nebudou mít tak lehké s námi a našimi bruslivými útočníky. Tohle by nám mělo hrát do karet.

V Třinci se moc nešlo rozbruslit?
Oni nás buď hned napadali, nebo se stáhli do středního pásma, kde je hodně těžké to nějak na malém hřišti prokombinovat. Nebo si prostě nahodit puk. Je tady hodně málo prostoru.

Bylo ve druhém zápase více emocí?
Bylo. Na konci jsme prohrávali 0:3, tak jsme jim chtěli dát vzkaz do dalšího zápasu. Oni mají kvalitní mužstvo a doma hrají výborně. Stejně tak si myslím, že i my umíme na svém ledě potvrdit naši sílu. Věřím, že se to povede a zvítězíme.

Sestřih 2. čtvrtfinále Třinec – Vítkovice

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz