Emoce? Ty chyběly, ví Tybor. Vítkovice nevyužily euforii z postupu

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Do čtvrtfinále si jistě představovali jiný vstup. Konečný výsledek sice napovídá, že utkání bylo velice těsné a vyrovnané, obraz hry ale byl úplně jiný. Vítkovice po dvě třetiny nestíhaly tempu Ocelářů a nad vodou je držel jen fantastický Patrik Bartošák. Na prohře v prvním utkání nezměnily nic ani dvě přesné trefy Radoslava Tybora.

HokejkaTV

Tým rytíře Vítka chtěl v úvodním čtvrtfinálovém derby utkání ve WERK ARENĚ využít euforii z vítězné série předkola nad pražskou Spartou a zaskočit favorita série. To se ale Ostravanům vůbec nepovedlo, těsný výsledek 1:2 po dvou periodách byl jen zásluhou skvěle chytajícího Bartošáka.

Vítkovičtí v závěrečné fázi neubránili další přesilovku domácích, ve které nemilosrdně trestal Martin Růžička. Snížení Radoslava Tybora sice Vítkovicím dalo naději, Oceláři si ale vedení pohlídali až do závěrečného hvizdu.

Jak zní vaše hodnocení prvního zápasu?
Utkání nám bohužel nevyšlo dle představ. Možná posledních deset minut jsme hráli to, co jsme měli. Tohle je ale strašně málo, musíme hrát celých šedesát minut, pokud chceme pomýšlet na úspěch. Třinec byl jednoznačně lepší.

Nechyběla vám na začátku šťáva? Nebo proč jste nestíhali?
Tohle neumím vysvětlit. Začátek z naší strany nebyl dobrý, vypadalo to, jako bychom se soupeře báli. A při tom my jsme měli být ti, kteří na soupeře vletí a využije euforii po postupu z předkola. Třinec dlouho nehrál, my to měli využít. To se ale nepovedlo. Byli jsme pomalí, posílali si pomalé přihrávky, byli jsme slabí v osobních soubojích. Konečné skóre je pro nás ještě zlaté a jen díky Bartesovi, který vychytal další tutovky.

Jak byste popsal svůj první gól?
Oni tam udělali menší chybičku a nechali nás všechny tři před brankou. Květák to dal Romenovi, ten pak posunul puk mně. Já se pokusil vystřelit, od nohy jejich obránce se to odrazilo do branky. Byl to vlastní gól, takže se štěstím pro nás. Pořád jsme byli v zápase, pak se ale znovu prosadili v přesilovce. Nám početní výhody naopak vůbec nejdou, je to hrozně špatné. Musíme se podívat na video.

Druhá trefa vám ještě dala naději, že?
Čtyři minuty před koncem přišel ještě kontaktní gól na 2:3, kdy se puk od Květáka odrazil ke mně a já to dal Šimonovi mezi nohy. Byli jsme rádi, že to padlo. Na konci jsme si vytvořili i nějaký tlak, z naší strany ale nepřišla žádná střela a bylo po zápase.

Adamský: Pohlídali jsme si to, oni dali jen šťastné góly

Domácí měli hodně střel, počítali jste s tím?
Věděli jsme, že oni budou čekat ve středním pásmu, což v zápase dělali. V první třetině se jim dařilo chodit do brejků, vše ale bylo po našich chybách. Nám se nepovedlo využít euforii po postupu se Spartou. Prohráli jsme první bitvu, válka ale pokračuje dál. Druhý zápas bude o něčem jiném.

Prohrávali jste ale i klíčové osobní souboje.
Už po druhé třetině jsme si říkali, že prohráváme mnoho osobních soubojů. Oni se v rozích kluziště dokázali prosadit, my naopak v útočném pásmu ztráceli kotouče a nemohli jsme se prosadit. Tohle si ráno před dalším utkáním rozebereme, mrkneme se na video, do dalšího zápasu musíme vstoupit úplně jinak.

Budete si více hlídat Martina Růžičku? Třeba osobní obrana?
My víme o jeho kvalitách. Bohužel když v přesilovce dostane puk na ránu z první, tak to umí trefit. Musíme si na to dávat pozor, nemyslím si ale, že by trenéři přistoupili k osobní obraně. Tohle jsme nikdy nedělali a myslím, že to tak nebude ani v dalších zápasech. My si rozebrali jejich přesilovky i oslabení, víme, kde je jejich největší síla. Bohužel to dostal přesně na ránu z první a s tím se mnoho dělat nedá.

„Bohužel když v přesilovce dostane puk na ránu z první, tak to umí trefit.“

Nechyběly v utkání emoce? Více se začalo jiskřit až ve druhé polovině.
Na náš vkus toho bylo dost málo. V domácích zápasech se Spartou to byla mela za melou, každý z nás byl vtáhnutý do zápasu. Byly tam emoce, prostě všechno. Tohle nám trochu chybělo. Na další utkání se určitě připravíme lépe. Pořádně se vyspíme, podíváme se na video a do zápasu vstoupí úplně jiné mužstvo.

Je cestou k vítězství aktivní hra?
My víme o síle soupeře, víme, jak kvalitní mají útočníky. Hrát s nimi hokej nahoru dolů prostě nemůžeme. Po celou sezonu je naše defenzíva super, v prvním zápase to ale hodně skřípalo. Není to jen o obráncích, my musíme poctivě bránit v pěti lidech. Není možné, aby jen za prvních osm minut šli třikrát do přečíslení. Úplně jsme propadávali, nebylo to vůbec dobré

Sestřih 1. utkání Třinec – Vítkovice

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz