Emoce se Spartou? Zápas na hraně férovosti, ale musel se líbit, tvrdí Čerešňák

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

Parádní zápas ve stylu play off. Plzeň poprvé v sezoně porazila Spartu, na vlastním ledě ji zdolala 6:3 a posunula se před ní na druhé místo tabulky.

Fanshop národního týmu

„Bitky, emoce, vyprodaná hala, góly. Věřím, že se vyhecovaný duel musel fanouškům líbit,“ myslí si Peter Čerešňák. „Ovšem některé zákroky byly na hraně férovosti. Ale od toho jsou tam rozhodčí, aby je posuzovali.“

V utkání totiž padlo dvacet menších trestů, tři tresty za nesportovní chování a v závěru obdržel sparťanský Jan Košťálek pět minut a osobní trest do konce utkání za sekeru na Jakuba Poura.

Vše tohle ovšem přebil parádní náboj zápasu, ve kterém oslavenec narozenin Peter Čerešňák pomohl plzeňskému vítězství jednou přesilovkovou trefou: „Gól jsem si jako dárek nevysnil. Ale přál jsem si, abychom vyhráli a vyšvihli se na druhé místo,“ říká obránce, který navýšil vedení Škodovky na 5:3 první střelou Plzně ve třetí části!

Sparta si vypracovala větší množství šancí a na plzeňskou branku vypálila hned 48 pokusů, zejména ve druhé třetině svého soupeře velmi tlačila. Plzeň však výborně držel Dominik Frodl: „Hlavně kvůli tomu získal tu cenu pro nejlepšího hráče. Podržel nás, párkrát ho to trefilo,“ usmívá se směrem k brankáři.

Frodlovi naopak vyhovovalo, že byl po celý zápas v zápřahu: „Vždycky říkám, že raději budu mít pětačtyřicet zásahů než patnáct. Konečně jsem taky mohl vyniknout v brance víc než soupeř,“ směje se plzeňský gólman.

Za stavu 2:2 mohla jít Sparta poprvé v zápase do vedení, Michal Řepík jel totiž trestné střílení. „Minule my tady v Plzni v nájezdech dal gól, teď mě trefil. Byl to důležitý moment, tak jsem rád, že dopadl v náš prospěch,“ říká Frodl.

Také on byl z utkání nadšený: „Takový zápas tu ještě letos nebyl. Tak vyhecovaný, tolik lidí na stadionu, góly, bitky. Mělo to absolutně všechno. Užíval jsem si to i za fanoušky.“ Těch dorazilo 7 536. Poprvé v sezoně vyprodaná LOGSPEED CZ Aréna viděla skalp Sparty.

Sestřih utkání Plzeň – Sparta

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz