Emoce na ledě i v porodnici. Skoro jsem to nedal, přiznává Cienciala

Foto: hcocelari.cz

Hodně hektické a zároveň příjemné dny teď prožívá třinecký útočník David Cienciala, který během série s Vítkovicemi stihl i porod. Jeho přítelkyně přivedla na svět dceru Zoe.

NHL 20

„Hned po čtvrtečním utkání s Vítkovicemi jsme jeli v jedenáct večer do porodnice a druhý den v jednu odpoledne rodili. Byl jsem u toho a skoro to nedal. Přítelkyně to však zvládla skvěle, jsem neskutečně šťastný,“ popisuje třiadvacetiletý hokejista.

„Přáli jsme si, aby to přišlo v pátek po hokeji, protože v sobotu jsme měli volno. A vážně to vyšlo. Takže super, nezmeškal jsem ani trénink,“ dodává David Cienciala k narození dcery Zoe. „To jméno se nám oběma líbilo, od začátku jsme měli jasno.“

Nějaké oslavy však v současné chvíli musejí stranou. „Tak, tak. Určitě to potom zapijeme, ať je malá pořádně zdravá, ale necháme to až po sezoně.“ Ta zatím dělá Ocelářům radost. Po druhé příčce v základní části válí i v play off, jsou krok od semifinále.

Třinec po dvou domácích výhrách uspěl i v úvodní bitvě na vítkovickém ledě. „Hráli jsme jako tým a zápas ubojovali, je to cenné vítězství,“ těší Ciencialu, který k výsledku 1:2 z vítkovického pohledu pomohl gólovou asistencí u otevírací branky utkání.

Už podruhé v sérii se mu stalo, že byl nejdřív neprávem označen za střelce. „Předtím u Arona Chmielewského jsem si vážně nebyl jistý, jestli jsem puk nezasáhl. Tentokrát jsem ale dobře věděl, že to dal Michal Kovařčík,“ usmívá se třinecký útočník.

Jeho tým vede 3:0 na zápasy a už dnes může v Ostravě slavit postup do semifinále. „Budeme chtít podat výkon jako ve třetím zápase. Bude to znovu boj. Je to hokej, nějak to dopadne, ale jdeme si za tím,“ burcuje před čtvrtou partií David Cienciala.

Sestřih utkání HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Oceláři Třinec

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz