EHL: Mladá Boleslav ovládla čtvrtfinálovou bitvu, Liberec senzačně končí

Hetzendorfer, Fencl | Foto: esporthokej.cz

Během středy se dohrály závěrečné čtvrtfinálové zápasy ENYAQ hokejové ligy. Hned v tom prvním došlo k velké senzaci, když České Budějovice zcela jednoznačně přehrály 3:0 Liberec. Pětizápasovou sérii nabídlo klání mezi Mladou Boleslaví a Třinec, kterou ovládli Bruslaři výsledkem 3:2.

Aplikace Tipsport extraligy

Bílí Tygři Liberec – Madeta Motor České Budějovice 0:3

Obrovské překvapení. Bílí Tygři, jedni z největších favoritů na zisk titulu, končí hned v prvním kole. Stopku jim vystavil Motor, jenž se po výhře 3:0 může těšit na semifinálový duel proti litvínovské Vervě.

Přitom úvod série se vyvíjel pro Liberec poměrně dobře. Adam „Dzouvi“ Menšík se dostal do náskoku 2:0 a potvrzoval, že je po právu považován za nejlepšího českého gamera.

Jenže Martin „Tejkyyy“ Tejček se nevzdal. Dokonce chvíli vedl 3:2, ale větší odskočení mu liberecký soupeř nepovolil a srovnal na 3:3. Menšík si ve třetí třetině tvořil jednu šanci za druhou a jasně průběhu zápasu dominoval, avšak celé tohle snažení přišlo vniveč.

Tejček byl v čase 3:28 podražen při samostatném úniku, následovalo trestné střílení. To gamer Motoru bez sebemenšího problému proměnil, a když vzápětí ještě vstřelil pátou branku, bylo rozhodnuto.

Druhé klání čtvrtfinálové série bylo o něco jednoznačnější. Václav „Karabina“ Karabáček vedl po první třetině už 3:0, na což jeho soupeř Daniel „DannyZedlo“ už nedokázal odpovědět. Hra se poté sice vyrovnala, jenomže českobudějovický gamer dramatický závěr nepovolil a výhrou 6:3 vybojoval pro svůj tým senzační tři mečboly.

Vojtěch „Krchy11“ Krcho měl vše ve svých rukou. A nervy udržel na uzdě, libereckého Jakuba „Doublemacu“ Macka zdemoloval výsledkem 9:3 a dokonal nečekaný postup do semifinále.

„Myslím si, že pro nás bylo velmi výhodné jít do série v roli outsidera. Pokud jde o můj zápas, tak jsem nezačal úplně nejlépe. To mě ale nerozhodilo, dál jsem se soustředil na svou taktiku, což přineslo úspěch,“ okomentoval svůj výkon českobudějovický Martin „Tejkyyy“ Tejček.

Adam Menšík

Adam Menšík | Foto: esporthokej.cz

BK Mladá Boleslav – HC Oceláři Třinec 3:2 

Poslední zbývající čtvrtfinálová série slibovala napínavou podívanou. Souboj dvou adeptů na celkové prvenství nakonec ovládla Mladá Boleslav 3:2, která tak může vyhlížet semifinále proti pardubickému Dynamu.

Nesmírné drama nabídlo měření sil mezi kapitány obou mužstev. Mladoboleslavský Jindřich „JiFi23“ Fencl a třinecký Jan „Honzicek1992“ Buday si nic nedarovali a po celou dobu utkání se přetahovali o vedení.

S náskokem 4:3 vkročil do závěrečné minuty třetí třetiny Fencl a vše nasvědčovalo tomu, že první bod urve na stranu Bruslařů. Bohužel pro ně pět sekund před koncem Buday srovnal, a tak muselo rozhodnout prodloužení.

V té lepšího psychického rozpoložení reprezentant Třince nevyužil. „JiFi23“ po chvíli vstřelil branku a spravil si náladu pro nevyvedené koncovce.

I další utkání vyšlo lépe pro Středočechy. Jakub „Kubiii7“ Bláha si v pozici mírného outsidera vyšlápl na Josefa „Pepcastachurcika“ Stachuru, jehož v napínavém závěru přemohl 3:2.

Mladá Boleslav měla sérii skvěle rozehranou, vždyť disponovala hned třemi mečboly. Ovšem ten první nevyužila, neboť třinecký Jakub „Jackey“ Michálek ustál nezáviděníhodnou situaci a vyhrál 7:6 nad Michaelem „Michaelhetzem“ Hetzendorferem.

A snížení na 1:2 evidentně Oceláře nakoplo. V úvodní čtyřhře dvojice Buday, Stachura deklasovala 7:1 Fencla s Bláhou, kvůli čemuž se muselo jít do rozhodujícího duelu.

Ten už měli mladoboleslavští gameři pod svou kontrolou. Fencl s Hetzendorferem přehráli 4:1 Budaye s Michálkem a posunuli svůj tým do semifinále.

Semifinálové dvojice 

6.3., 14:00 HC Dynamo Pardubice – BK Mladá Boleslav 
6.3., 16:00 Madeta Motor České Budějovice – HC VERVA Litvínov 

Všechny zápasy můžete sledovat ZDE

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz