EHL: Dynamo míří za prvním místem, Vítkovice zakončily sezonu bez bodu

Tomáš Indra, Kryštof Kříž, Milan Orlík | Foto: esporthokej.cz

Kromě několika dohrávek je za námi základní část ENYAQ hokejové ligy. Třinácté kolo nabídlo spoustu vypjatých bitev o postup do play off a konečné umístění, mezi které patřil i zápas mezi dvěma favority na titul Mladou Boleslaví a Pardubicemi. Naopak Vítkovice proti Olomouci hájily svou čest, v případě porážky by totiž zakončily sezonu bez zisku jediného bodu.

O Kapku lepší hokej

HC Vítkovice RIDERA – HC Olomouc 1:4

Vítkovice v letošním ročníku ENYAQ hokejové ligy zůstaly bez jediné výhry. Proti Olomouci, které stále jde o postup do play off, prohrály jednoznačně 1:4.

Na úvod se střetli kapitáni obou celků. Olomoucký gamer Tomáš „Indris“ Indra si měření sil v roli favorita pohlídal a porazil 6:3 Jiřího „Jerryho“ Daniše.

I následná dvouhra se odvíjela podle představ Kohoutů. Kryštof „Krishot58“ Kříž přejel výsledkem 6:2 Michala „Silaka“ Silného a získal pro svůj celek tři mečboly.

Ten první Olomouc nevyužila. Milan „Fikusscz“ Orlík nestačil na Jiřího „Horyse“ Horu, kterému podlehl 2:5.

Hanáci už si ale další komplikace nepřipustili. V úvodní čtyřhře vyhrálo 6:3 duo Indra, Kříž nad Danišem se Silným a mohlo oslavit tři body, které Olomouc stále drží v boji o postup do play off. Naopak už v tenhle moment bylo jasné, že vítkovická RIDERA zakončí letošní ročník s nulou na kontě.

Závěrečný duel byl jen formalitou. Přesto Indra s Orlíkem ovládli dramatické utkání proti dvojici Daniš, Hora a se skóre 3:2 uzavřeli stav série na konečných 4:1.  

„Do zápasu jsme šli s tím, že musíme získat tři body. Také vyhrát co největším rozdílem – ideálně 5:0, abychom se přiblížili play off nebo se aspoň posunuli v konečné tabulce. Věděli jsme, že to bude dost náročné, protože všichni soupeři v EHL jsou až na výjimky vyrovnaní,“ nechal se po zápase slyšet olomoucký Tomáš „Indris“ Indra.

Daniš, Hora, Silný

Daniš, Hora, Silný | Foto: esporthokej.cz

BK Mladá Boleslav – HC Dynamo Pardubice 2:3

Mladá Boleslav skončí nejlépe třetí. V utkání třináctého kola nenašla recept na Pardubice a po těsné prohře 2:3 ztratila šanci na první dvě pozice v tabulce. Nicméně jak napovídá vyrovnanost zápasů mezi favority, tak nasazení do play off bude hrát jen minimální roli.

První duel obstarali tradičně kapitáni obou mužstev. Mladoboleslavský Jindřich „Jifi23“ Fencl nestačil pardubickému Michalu „hcpce1996“ Vaňkovi, kterému podlehl 3:6.

Následoval souboj Jakuba „Kubiiiho7“ Bláhy a Jaroslava „Jarina87“ Řehoře. Rozhodně se očekával dramatičtější průběh, reprezentant Mladé Boleslavi, Jakub Bláha, soupeře deklasoval výsledkem 11:3.

Toho, co nenabídlo předchozí utkání, jsme se dočkali v zápase mezi Michaelem „Michaelhetzem" Hetzendorferem a Adamem „CallmePablem“ Čejkou. Čejka napínavý závěr zvládl a výhrou 5:4 přiřkl Dynamu dva mečboly.

Úvodní Pardubice nevyužily. Fencl s Bláhou porazili 6:3 dvojici Vaněk, Řehoř a vynutili si rozhodující souboj.

Ten už vzešel ve prospěch Východočechů, když Vaněk s Čejkou přehráli 4:2 Fencla s Hetzendorferem a mohli oslavit zisk tří bodů, který Dynamo přiblížil první příčce po základní části.

Jakub „Kubiii7" Bláha

Jakub „Kubiii7" Bláha | Foto: esporthokej.cz

Výsledky 13. kola: 

Mountfield HK – HC Kometa Brno 3:2
HC Vítkovice RIDERA – HC Olomouc 1:4 
BK Mladá Boleslav – HC Dynamo Pardubice 2:3 
Madeta Motor České Budějovice
– HC Oceláři Třinec 3:2 
HC Škoda Plzeň – HC Energie Karlovy Vary 2:3
Bílí Tygři Liberec
– PSG Berani Zlín 4:1 
Zápas HC VERVA Litvínov – HC Sparta Praha se odehraje 23.2., 19:00 

Tabulka 

Foto: esporthokej.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz