Džegr je jedinečný, říká Prospal. Ale je to i smutné – kde máme nastupující generaci?

Foto: Martin Kurfiřt, hcmotor.cz

Byla to neuvěřitelná podívaná... Jaromír Jágr dal v Českých Budějovicích čtyři góly a vystřílel Kladnu extraligu.

HokejkaTV

„Já měl tu možnost, že jsem s ním hrál v jeho nejlepších letech. A jsem za to opravdu šťastný," říkal na tiskové konferenci českobudějovický trenér Václav Prospal. „To byla úplně jiná písnička. Takový hráč už se nám tady nenarodí..."

Bude hrát Jágr extraligu? Co řekl po postupu?

Jágr je s deseti góly z deseti zápasů nejlepším střelcem baráže. A to v únoru slavil 47. narozeniny! „Džegr je prostě jedinečnej. Je jedinečnej – a potvrdil to zase," vypráví Prospal. „Dotáhl tým tam, kam chtěl. Tam, kam mířil."

Kouč soupeře vyzdvihl i Tomáše Plekance. „Zrovna tihle dva hráči udělali neskutečný rozdíl. Nejen na ledě, ale udělali ho i v kabině. Totálně změnili charakteristiku mužstva," tvrdí. „Samozřejmě se přidali i další, díky Plekymu a Džegrovi se ale diametrálně zvedl výkon všech hráčů v týmu."

Plekanec: Kvůli tomu jsem se vrátil do Kladna

Prospal však dodává: „Aniž bych chtěl něco sebrat z jeho výkonu, je smutné, když vidíš, že ti někdo ve 47 letech, společně s Plekym, dotáhne na svých zádech tým do extraligy."

„Nezlobte se na mě, ale ono je to strašně smutný," pokračuje Prospal, sám jedna z hokejových ikon. „Já tady sedím, my jsme prohráli osmý zápas v řadě... A 47letej hráč nám tady dá čtyři kusy a Kladno vyhraje 4:2. Nevím... Těžko říct."

A řečnicky se ptá: „Kde máme nastupující generaci? Kde máme další hráče? Já nevím, jestli by ho ty vole ještě neměli povolat do tý Bratislavy..."

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz