Dynamo zase neuspělo, s Vervou se hrát bude. S kým ale nastoupí?

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

Hokejisté Pardubic, které postihla epidemie střevní chřipky, odehrají utkání 16. kola extraligy s Litvínovem podle původního plánu v pátek 1. listopadu od 18 hodin.

HokejkaSHOPvanoce

„Utkání se neodkládá a proti Litvínovu nastoupíme v sestavě, která vzejde ze čtvrtečního tréninku a pátečního rozbruslení, podle aktuálního zdravotního stavu hráčů a rozhodnutí klubového lékaře,“ líčí na klubovém webu sportovní manažer Jaromír Kverka.

„Nastoupíme v sestavě, která vzejde ze čtvrtečního tréninku a pátečního rozbruslení, podle aktuálního zdravotního stavu hráčů a rozhodnutí klubového lékaře.“

Ačkoliv si podle extraligového šéfa Josefa Řezníčka samy kluby odhlasovaly, že na základě zdravotních problémů se utkání nebudou odkládat, Pardubice se snažily na přeložení zápasů domluvit. Neuspěly však jak v případě Varů, což nesly nelibě, tak i Litvínova.

„Odklad rozhodně není na pořadu dne. V situaci, v jaké se nacházíme, musíme zápas odehrát. Samozřejmě počítám s tím, že takové rozhodnutí vždy vyvolá nějaké reakce, ale myslím, že by mě fanoušci v Litvínově sežrali,“ říká pro web Seznam.cz trenér Jiří Šlégr.

„Odklad rozhodně není na pořadu dne. Samozřejmě počítám s tím, že takové rozhodnutí vždy vyvolá nějaké reakce, ale myslím, že by mě fanoušci v Litvínově sežrali.“

Pardubický klubový lékař v úterý vyhlásil několikadenní karanténu celé kabiny, výběr trenéra Radka Bělohlava skolila epidemie střevní chřipky a do utkání nemohl nastoupit. Do akce tak musel jít takřka celý juniorský tým, který na ledě Energie schytal debakl 0:8.

„Myslím, že naši junioři předvedli proti Karlovým Varům velmi dobrý výkon a získali cenné zkušenosti z dospělého hokeje. Rozhodně to je pro nás dobrá zpráva do budoucna, že s těmito hráči budeme moci dál pracovat,“ těší Kverku výkon pardubických mladíků.

19letý Oliva si splnil sen. Fans Energie vyprovodili juniory potleskem »

Ti by už neměli v pátek proti Litvínovu nastoupit v tak hojném počtu, jako tomu bylo v úterý. „S největší pravděpodobností nastoupí i hráči A-týmu,“ zní z Pardubic před důležitou bitvou týmů z konce pořadí. Dynamo je poslední, jedenáctá Verva má jen o bod víc.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz