Dynamo zahájilo porážkou. Tahal jsem nohy, přiznal nováček Kratochvíl

Foto: Jan Hrabal, hcdynamo.cz

27. července 2018, 17:08

Adam Joska

Hokejisté Pardubic a Liberce už se dočkali. Pro hráče méně příjemná část letní přípravy je pomalu u konce, před vyprodanou malou halou pardubické ČSOB Pojišťovna ARENY se ve svém prvním přípravném utkání střetlo Dynamo s Bílými Tygry. „Utkání nám ukázalo kvalitu hráčů, jak se chovají v zápase, i souhru pětek. Myslím, že splnilo účel,“ hodnotil pardubický kouč Miloš Holaň.

HokejkaTV

Oba celky nastoupily do zápasu se značně obměněnými sestavami oproti minulému ročníku, jelikož zkouší nové hráče. „Šanci dostali kluci, kteří jsou tu na tryoutu nebo jsou tu noví. Na šance a na tyčky jsme vyhráli, ale na to se bohužel hokej nehraje. Utkání nám ukázalo kvalitu hráčů, jak se chovají v zápase, souhru pětek. Myslím, že splnilo účel,“ řekl po odehraném prvním utkání hlavní trenér Pardubic Miloš Holaň, který se musel smířit s porážkou: „Nerad prohrávám, i když je to příprava. Ale myslím si, že hráči při své první konfrontaci s dospělým hokejem a i hráči, kteří tu jsou noví, udělali maximum.“

Holaň: Některé fauly byly zbytečné. Hlavně ty nohou

V duelu padlo celkem deset dvouminutových trestů, z toho šest na straně Dynama a Liberec dokázal využít dvě početní výhodu. Nejprve v 8. minutě otevřel skóre ranou příklepem Tomáš Hanousek, o čtyři minuty opět při hře pět na čtyři pálil přesně z mezikruží Daniel Špaček. Na konečných 3:0 po základní hrací době upravil ve 48. minutě Marek Zachar. „Některé fauly byly zbytečné, hlavně ty nohou. To jsou takové zbytečnosti, kdy je to špatně zvládnutá dovednost hráče. Když proti mně jede v plné rychlosti, tak proti němu nemůžu vyrazit, tam už si pomáhám při pohybu jen nohou. A to už jsou, myslím, jen zbytečnosti,“ komentoval Holaň.

Mužstva se dohodla, že si i přes rozhodnutý výsledek po základní hrací době zahrají prodloužení tři na tři. „Jsem zastáncem toho, aby si hráči v přípravě zkusili i tyto situace, které se budou možná objevovat v Tipsport extralize, ať už to je prodloužení nebo samostatné nájezdy. Můžeme to brát alespoň jako takové malé vítězství,“ mohl být spokojen pardubický kouč, když jeho mužstvo zvítězilo v prodloužení 1:0. O to se postaral Matouš Kratochvíl, jenž je v Pardubicích na zkoušce z prvoligového Přerova.

„Protihráč upadl, já jsem mu možná trochu pomohl. Pak jsem frnkl a už jsem to tam nějak doplácal. Upřímně, asi jsem to úplně nechtěl vystřelit tam, kam jsem nakonec střílel, ale padl gól, takže jsem byl rád,“ popsal situaci útočník, který v minulé sezoně nastupoval převážně v dresu Přerova, ale připsal si také starty za Zlín.

Kratochvíl: Postupně se poznáváme. Parta v Pardubicích je super

Po prodloužení následovaly ještě samostatné nájezdy, v nichž byl úspěšnější Liberec. Nejprve se stal úspěšným exekutorem Daniel Špaček, na jeho gól odpověděl pardubický Dalibor Bortňák. O vítězství Bílých Tygrů rozhodl v šesté sérii Adam Klapka. „Vyloženě jsem chtěl vidět jen kluky, kteří tu jsou na zkoušce. Ale budu k tomu mít možná proslov. Protože když tu šanci hráč dostane, tak by se o to měl porvat, i když je to přípravný zápas,“ nebyl spokojen Holaň, jenž ještě popsal další program Dynama. „V pátek ještě máme ráno trénink rozdělený na dvě skupiny, tím končíme mini kemp posledních čtrnácti dnů. Víkend je volný, sejdeme se zase v pondělí a budeme trénovat dvoufázově.“

Že letní příprava není pro hráče žádná procházka růžovým sadem potvrzuje i Matouš Kratochvíl. „Z mé strany to bylo opravdu náročné, protože první dva týdny jsme dostali opravdu zabrat. Takže jsem už potom tahal nohy, ale určitě jsem si to s novými kluky užil. Postupně se poznáváme, parta je tady super,“ říká. A jak se do Pardubic dostal? „Chtěl jsem zkusit hrát někde v extralize. Hraje tu můj kamarád Josef Hrabal, tak mi říkal, ať to zkusím. Řekl jsem tedy agentovi, ať zkusí zavolat do Pardubic, a nakonec se to tak nějak domluvilo. Máme doma autoservis a opravujeme mu auto. On totiž řádí s autem, seznámili jsme se přes taťku a jsme kamarádi doteď.“

„V Pardubicích si to užívám, je tu krásné město, super parta, takže za mě úplně super. Neříkám, že tu chodím po městě po zábavách, ale když projíždím po městě na kole domů, tak jedu přes hlavní třídu a opravdu se mi tu líbí. Je to ale zatím pouze trénink – jídlo – spánek.“ Kratochvíl také popsal rozdíly mezi prvoligovým hokejem a extraligovým.

„Jsem zvyklý z první ligy hodně bruslit a lítat, tady je to hodně o systému, který potřebuji dostat do hlavy. Určitě také potřebuji zapracovat na rychlosti střely, ta mi trvá, a na držení na puku,“ prozrazuje, co hlavně potřebuje zlepšit. „V hlavě to mám nastavené tak, že chci být v Pardubicích, a dělám pro to maximum. Nedělám si z toho hlavu, musím být klidný, ale určitá nervozita tam je. Snažím se nepolevit a dávám do toho vše. Já jen doufám, že se to v zápasech promění v to, abych tady zůstal,“ uzavírá Kratochvíl.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz