bahis siteleri

Dynamo vytáhl do čela první útok. Strašně si to užíváme, září Radil

Foto: Ladislav Adámek, hcdynamo.cz

Po těsné porážce se Spartou si Dynamo spravilo chuť na Motoru. Kanonádu 6:1 řídila hlavně první formace Pardubic. Tomáš Zohorna i Lukáš Radil se na vysoké výhře podíleli třemi body a stejný příspěvek zaznamenal také Robert Kousal, který nahradil v elitním pardubickém útoku zraněného Tomáše Hyku.

Ačkoli si Pardubice dokráčely k pohodlné výhře, začátek utkání měl lepší Motor. Už ve druhé minutě se šťastnou brankou o brusli domácího obránce prosadil Mikuláš Hovorka.

Dynamo zvládlo ještě v první třetině vyrovnat a od druhé části utkání kontrolovalo. Dominika Hrachovinu nejprve překvapil střelou na vyrážečku Matej Paulovič a o minutu a půl později vyhnal českobudějovického brankáře na střídačku nahozením od modré čáry Tomáš Dvořák, jehož gól byl navíc 5000. pardubickou brankou v historii samostatné české extraligy. 

„Říkali jsme si, že musíme začít lépe. Je ale vidět, že máme sílu to otočit a ještě k tomu vyhrát o pět gólů. Pořád ale máme na čem pracovat,“ připomíná Radil, který si ve třetí třetině připsal první branku po návratu do pardubického dresu.

„Je ale vidět, že máme sílu to otočit a ještě k tomu vyhrát o pět gólů. Pořád ale máme na čem pracovat."

„Trošku jsem to čekání v hlavě měl a jsem rád, že jsem to prolomil. Pořád se to lépe stravuje, když tým hraje nahoře a vyhráváme. Nějaký vnitřní tlak tam ale byl,“ prozradil Radil.

Jeho útok na ledě opět dominoval a podílel se na polovině pardubických gólů. Radil přidal k premiérové trefě také dvě asistence a v bodování pardubických hráčů mu patří druhé místo. První je Tomáš Zohorna, který s jedenácti body vede také produktivitu celé extraligy.

„Je to skvělé. Strašně si to užíváme. Spoluhráče, které mám, ať je to Robert Kousal, Tomáš Zohorna nebo předtím Tomáš Hyka, všichni jsou to výborní hráči a je radost s nimi nastupovat,“ zářil dvaatřicetiletý útočník.

Motor naopak na úvodní branku navázat nedokázal. „Po první brance jsme si říkali, že to bude hratelné. Ale domácí přidávali a my už s nimi nestíhali. Dělali jsme plno chyb, prohrávali osobní souboje. Nepodali jsme dobrý výkon,“ hledal příčiny porážky trenér Jaroslav Modrý.

„Musíme si vzít pracovní boty, helmy a jít makat, ať jsme připraveni na každé střídání a každý osobní souboj."

„Nejde hrát pasivně, v téhle soutěži rozhodně ne. Je hrozně vyrovnaná. Jakmile jste na patách a ne na špičkách a nereaguješ na hru? Všude jsi o setinu později a tohle je náš problém," popsal Modrý.

Jeho tým prohrál počtvrté v řadě a po úspěšném startu soutěže se postupně propadá tabulkou. Momentálně patří Motoru se ziskem deseti bodů osmá příčka.

„Sezona je pořád mladá, ale musíme s hráči pracovat. Kluci si hledají identitu, máme jich tady dost nových, hledají si prostor v týmu. My je taky poznáváme. Musíme si vzít pracovní boty, helmy a jít makat, ať jsme připraveni na každé střídání a každý osobní souboj,“ velí českobudějovický trenér.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz