Dynamo v čele s Chárou bylo k nezastavení: Lepší pocit jsem letos nezažil

Foto: Archiv Dominika Cháry

Pardubičtí v minulém hracím týdnu váleli. V Extralize staršího dorostu si připsali dvě devastace obrany soupeře, nejprve brněnské Kometě udělili desítku a pak přejeli Jihlavu poměrem 8:0. Dominik Chára ve druhém zmiňovaném duelu zaznamenal čtyři góly a dvě asistence! „Určitě to byl jeden z mých nejlepších zápasů v kariéře, ale bez spoluhráčů bych to nedokázal," prozrazuje skromně.

Nový fanshop

Porazili jste Kometu s Jihlavou se skóre 18:1. Jak se za zápasy ohlížíte?
Proti Kometě jsme do zápasu nastoupili v obrovském tempu, všichni jsme bojovali, a to nám přineslo tlak a góly. Druhá třetina byla z naší strany asi nejlepší z celé sezony, vyhráli jsme ji 6:0. Na tempu jsme přidávali a přidávali, Brno přestalo stíhat. Zápas jsme si všichni užili a radost byla veliká. Druhý den přijela Jihlava. Před utkáním jsme si řekli, že musíme hrát stejně jako proti Kometě. Jak jsme řekli, tak jsme také udělali. Od začátku utkání jsme nasadili veliké tempo a Jihlavu přehráli 8:0

Co se stalo, že přišla taková forma?
Neřekl bych, že bychom neměli formu, ale ta poslední tři utkání se nám nepovedla. Bylo to o to horší, že jsme měli všechny ty zápasy dobře rozehrané a pokaždé jsme je ztratili v koncovce. Řekli jsme si, že už musíme vyhrát. Trenéři nám zdůrazňovali, že koncovky nemáme dobré a měli bychom s tím něco dělat. Snad jsme se dostatečně poučili a formu budeme mít hodně dlouho.

Foto: Archiv Dominika Cháry

Vám osobně se velmi dařilo proti Dukle, když jste vstřelil čtyři branky a na další dvě nahrál. Byl to váš nejlepší zápas v kariéře?
Utkání s Jihlavou se mi podařilo, ale bez spoluhráčů z lajny bych to nedokázal. Jsem rád, že se nám zápas vyvedl, a doufám, že nám také vzrostlo zdravé sebevědomí do dalších utkání s tím, že se nám bude dařit i nadále. Určitě to byl jeden z mých nejlepších zápasů v kariéře. Při rozbruslení jsem moc dobře necítil. Mám to vždy naopak: když je dobré rozbruslení, není dobrý zápas, když je špatné, utkání se povede.

Vytvořili jste v kabině nějaký nový rituál, který uchováte? Jak na výkony navázat?
Vyloženě nějaký rituál nemáme, ale když se vyhrává, je v kabině dobrá nálada. Na rozdíl od situace, kdy vedeme na Slavii 5:2 sedm minut do konce a utkání prohrajeme 5:6 v prodloužení. To potom samozřejmě upadá v kabině nálada na bod mrazu. Každopádně v této sezoně jsem asi lepší pocit na střídačce nezažil. Podporovali jsme se, všichni měli radost... Střídačka prostě žila a to se pak hraje lépe.

Co vám na výkony říkali trenéři?
Trenéři nás samozřejmě pochválili a přejí si, abychom se hokejem bavili stejně jako předešlé dva zápasy.

Jaký máte týmový cíl do konce nadstavby?
Cíl do konce nadstavby je takový, abychom zapracovali na tom, co nám momentálně nejde. Doufám, že se v play off vyvarujeme zbytečných ztrát a zkratů, protože by nás to mohlo stát zápas, či celou sérii. Musíme hlavně hrát stejně celých šedesát minut.

Foto: Archiv Dominika Cháry

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz