Dynamo si musí počkat. Město zrušilo soutěž, se zájemci bude dál jednat

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

Před týdnem pardubičtí radní nerozhodli, komu město odprodá většinový balík akcií hokejového Dynama, jasno není ani dnes. Východočeský klub si musí počkat, město totiž bez náhrady zrušilo nabídkové řízení, jehož vítěz měl získat podíl v akciové společnosti. Pardubický magistrát o tom informuje v tiskové zprávě.

partneři českého hokeje

Jak známo, o podíl v klubu usilovali  a usilují dva zájemci. Jedním z nich je úspěšný podnikatel a golfový promotér Petr Dědek, který významně podporoval hokej ve Vrchlabí. Druhým zájemcem je prostřednictvím Sportovní investiční a.s. podnikatel Vladimír Pitter, aktuálně majitel FK Pardubice a v minulosti též většinový vlastník hokejové Slavie.

Radní dnes sice zrušili nabídkové řízení, nicméně město bude dál s oběma podnikateli jednat individuálně. Verdikt byl tudíž znovu odložen, na konečné rozhodnutí je třeba počkat.

„Nabídky byly naprosto odlišné, při nejlepší vůli by je nebylo možno porovnat. První nesplňovala náš cíl uzavřít vyváženou akcionářskou smlouvu, druhá, byť byla zajímavá, nesplnila podmínky zadávací dokumentace,“ uvedl v tiskové zprávě Jan Mazuch – náměstek primátora zodpovědný za správu kapitálových podílů společností.

Foto: Antonín Vydra

Zástupci vedení pardubické radnice vyjádřili snahu nadále jednat o tom, aby pro hokejový klub zajistili strategického partnera, který by pomohl se stabilizací hokejové organizace. Pardubický klub má velkou sportovní tradici a také početnou základnu fanoušků, snahou města je, aby Dynamo znovu našlo cestu mezi nejlepší extraligové kluby.

Rada města proto ustavila desetičlenný tým, který dál povede jednání se zájemci o vstup do HC Dynamo. Jsou v něm zastoupeny všechny zastupitelské kluby, zástupci fanoušků i představitelé hokejové klubu.

Zároveň bylo rozhodnuto, že město začne připravovat vlastní stabilizační program pro případ, že by se jednání s oběma podnikateli neúměrně protahovala, nebo neskončila dohodou. Vlastní stabilizační program však musí nejprve schválit pardubické zastupitelstvo.

Foto: hcpce.cz

Jednání  s oběma zájemci o akcie HC Dynamo chce vyjednávací tým zahájit co nejdřív. „První schůzky bychom rádi učinili příští týden. O způsobu se budeme dohadovat, snad to bude možné v nějakých větších prostorách osobně," řekl pro ČTK Jan Mazuch.

Nabídku na odkup akcií byla vypsána v závěru loňského roku. Město je majoritním vlastníkem od ledna 2017 a drží 96,2 procenta akcií, zbytek vlastní Dušan Salfický, Petr Čáslava a zapsaný spolek HC Pardubice. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz