Dynamo oznámilo změny: končí Sýkora, přichází Budík

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

Pardubice už nepočítají s útočníkem Jánem Sýkorou. „Dlouho jsme přemýšleli, nakonec jsme se rozhodli dát šanci jiným hráčům. Chceme dávat prostor našim odchovancům," řekl pro klubové stránky generální manažer Dušan Salfický.

Zlatá hokejka

Slovenský útočník loni odehrál za Dynamo 42 utkání (7+2). Sýkorovy kroky by nyní měly vést do Banské Bystrice.

Naopak novou posilou je dvacetiletý obránce Vojtěch Budík, který se do Česka vrátí po třech sezonách v zámořské WHL. „Vojta nepodepsal smlouvu v NHL a má s námi platný kontrakt. Nastoupí u nás a sezonu začne v A-týmu Dynama. Je na něm, jak zvládne přechod ze zámořské juniorky. Počítáme s ním do základu,“ potvrdil Salfický návrat někdejšího mládežnického reprezentanta.

O místo v sestavě dále zabojuje útočník Denis Kusý, který má za sebou povedené angažmá v prvoligových Litoměřicích. 

Nejistá zůstává budoucnost Martina Kauta, jehož draftovalo Colorado už v prvním kole. „Budu jednat s ním i s agentem o tom, že nedostane-li se do prvního týmu, zda nechce začít sezonu u nás. Je to otevřené, pokusíme se o to, ale je to na stanovisku Colorada. A hlavně Martinovi přeji, ať hraje v NHL už v příští sezoně," uvedl Salfický v rozhovoru pro hcdynamo.cz.

Aktuální soupiska HC Dynamo Pardubice

Brankáři: Ondřej Kacetl, Milan Klouček, Tomáš Vlk.

Obránci: Martin Bučko, Vojtěch Budík (na fotce), Jakob Cardwell, Petr Čáslava, Vojtěch Faltys, Rhett Holland, Josef Hrabal, Jakub Mert, Karel Nedbal, Marek Trončinský, Ty Wishart, Lukáš Zukal.

Útočníci: Petr Antoníček, Miloš Bubela, Antonín Dušek, Dominik Kubišta, Denis Kusý, Michal Machač, Ondřej Machala, Jan Mandát, Rostislav Marosz, Ondřej Matýs, Ondřej Panna, Jordann Perret, Michal Pochobradský, Patrik Poulíček, Tomáš Rolinek, Tomáš Svoboda, Petr Sýkora, Sacha Treille, Tomáš Vondráček.

Foto: Ondřej Kalát

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz