Dynamo otočilo i šlágr. Ukázali jsme, že máme charakter a sílu, těší Zadinu

Foto: Facebook HC Dynamo Pardubice

Atraktivní duel, který měl všechno – tak by se dal popsat tahák mezi Pardubicemi a Třincem. Úřadující šampion v utkání třikrát vedl, Dynamo však zvládlo dotáhnout také druhý obrat v sezoně a znovu bere dva body. Třinec si naopak bude muset na první letošní výhru ještě počkat.

„Viděli jsme velmi dobrý zápas. Narazily na sebe silné týmy a bylo znát, že Třinec doma v pátek prohrál. U nás hrál skvěle,“ připomněl po utkání pardubický asistent trenéra Marek Zadina.

Stejně jako úřadující mistr z Třince, také Dynamo nastavilo od prvních minut vysoké tempo a všech 9085 diváků v pardubické enteria areně se rozhodně nudit nemohlo.

Úvodní třetina byla ve znamení využitých přesilových her. Už ve čtvrté minutě se po závaru před bránou prosadil Marko Daňo, na kterého však rovněž v přesilovce zareagoval o necelou minutu později Adam Musil.

Stejně tak zvládlo Dynamo odpovědět také na přesilovkovou trefu Tomáše Marcinka, když bombou od modré čáry naopak potrestal třinecký faul prvním gólem v pardubickém dresu Peter Čerešňák.

„Měli jsme přesilovku, kterou jsme využili, ale jinak jsme se v první třetině nechali zbytečně vylučovat, což nám trochu vzalo vítr z plachet,“ popsal třinecký obránce Marian Adámek.

Celkově vedl Třinec v utkání hned třikrát, Dynamo ale zvládlo vždy zareagovat.

„Bylo super, že jsme se vždycky dotáhli a dali jsme góly z přesilovek. Poté jsme se dostali do nekomfortní situace, kdy jsme prohrávali 2:3, pořád jsme ale věřili, že náš tým má charakter a sílu, což jsme nakonec ukázali,“ řekl Zadina.

„Pořád jsme věřili, že náš tým má charakter a sílu, což jsme nakonec ukázali.“

„Udělali jsme nějaké korektury ve hře, museli jsme to zjednodušit, více se tlačit do brány a více hrát přes obránce, což se nám podařilo,“ přiblížil pardubický asistent trenéra, který přišel na východ Čech právě z Třince.

V prodloužení pak dokázaly získat dva body Pardubice, které si tak mohou připsat druhý úspěšný obrat v sezoně. „Chtěl bych poděkovat klukům, že se nevzdali a opět ukázali charakter a našli sílu otočit zápas. Bereme skvělé dva body," chválil svůj tým Zadina.

Třinec naopak na první výhru v novém ročníku extraligy stále čeká. Po porážce s Motorem nestačil ani na ambiciózní Dynamo. Teď čekají tým trenéra Zdeňka Motáka dva domácí zápasy v řadě. Nejdříve do Třince zavítají Karlovy Vary, v neděli je pak na programu derby s Vítkovicemi.

„Jdeme do toho s tím, že chceme vyhrát oba zápasy. Musíme se pořádně nabudit, protože již potřebujeme nějakou výhru, aby se nám lépe dýchalo. Dáme do toho všechno,“ věří Adámek.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz