Dynamo oslaví 70 let. Po restartu odkrylo nové dresy, cíle i rozpočet

Foto: Facebook HC Dynamo Pardubice

V posledních třech sezonách hned dvě účasti v baráži. Podobně hororový scénář si v Pardubicích nepřipouští. A udělali pro něj maximum. Nové vedení posílilo kabinu i rozpočet klubu, v sezoně by rádo na místa zaručující účast ve vyřazovacích bojích.

HokejkaTV

Během letní přestávky se v sídle pardubického klubu udála řada zajímavých změn. Nový generální ředitel Martin Sýkora a sportovní manažer Jaromír Kverka ihned po svém příchodu dostali věci do chodu, výsledky se dostavily vzápětí. Dynamo bylo na přestupovém trhu velmi aktivní, dobrou zprávou pro fanoušky tamního hokeje je i posílení ve finančním sektoru.

„Rozpočet je vyšší než v loňském ročníku, přesáhne sto milionů korun," odhalil na středeční tiskové konferenci před startem sezony generální ředitel a předseda představenstva Martin Sýkora s tím, že pardubická aréna se bude od nového extraligového ročníku jmenovat Enteria aréna.

Soupiska pardubického Dynama zažila po úspěšné baráži revoluci, řada hráčů skončila, v kabině je přesně devět nových tváří. Tváří, které by měly zaručit úspěch. Tým se bude moci opřít o reprezentační zkušenosti Jakuba Štěpánka, Jana Koláře či Roberta Kousala.

„Jsem rád, že jsme přivedli kluky, kteří zde vyrostli a pomohou nám. Sezona by mohla probíhat ve větším klidu než minulý rok. Musíme dál pracovat a k tomu hru v klidném středu potřebujeme, jakákoliv pozice v play off bude úspěch a klid do další práce," nastínil předsezónní cíle sportovní manažer klubu Jaromír Kverka.

„Jakákoliv pozice v play off bude úspěch a klid do další práce."

Letošní ročník je pro Dynamo speciální, slaví totiž sedmdesátileté působení v nejvyšší české soutěži. Na novém extraligovém dresu nemůže motiv chybět. „Snažili jsme se prezentovat co nejčistější variantu, aby se dres divákům líbil. Je tam motiv "70", což se s námi potáhne celou sezonu a bude k vidění na hodně místech," prohlásil Sýkora.

V přípravě na novou extraligovou sezonu sehrály Pardubice osm zápasů, jen ve dvou případech slavily vítězství. Zejména na Mountfield Cupu se však pardubické mužstvo v plné sestavě nepředstavilo. „S pozdním nástupem na led souvisely problémy s naší účastí na turnaji. Nechtěli jsme riskovat zranění hráčů po pěti trénincích, byl to nutný krok," komentoval hlavní kouč Ladislav Lubina. 

Osmitýdenní přípravný cyklus zakončený soustředěním v Krkonoších přinesl dle jeho slov vše potřebné, aby bylo mužstvo na nový extraligový ročník připraveno. „Trenér Lubina nám dal hodně zabrat, vrátilo se nám kolo, takže mnoho hráčů si hodně sáhlo na dno a bylo to vidět," doplnil trenérova slova kapitán Východočechů Tomáš Rolinek.

Přípravné období zakončí čtvrteční souboj v Jihlavě a zajímavá domácí generálka s německým Berlínem, který na východ Čech dorazí v sobotu. Do extraligového ročníku pak vstoupí Dynamo v pátek 13. září na ledě Mladé Boleslavi.

Foto: hcdynamo.cz

Soupiska HC Dynamo Pardubice

Brankáři:
Ondřej Kacetl, Jakub Štěpánek.

Obránci:
Oscar Eklund, Rhett Holland, Michal Ivan, Jan Kolář, Jakub Mert, Juraj Mikuš, Karel Nedbal, Jan Zdráhal, Sébastien Piché.

Útočníci:
Marek Hovorka, Denis Kindl, Robert Kousal, Matouš Kratochvil, Denis Kusý, Martin Látal, Corey Locke, Michal Machač, Ondřej Machala, Jan Mandát, Ondřej Matýs, Michal Pochobradský, Patrik Poulíček, Tomáš Rolinek, Radoslav Tybor.

Foto: hcdynamo.cz

Změny v kádru HC Dynamo Pardubice

Příchody:
Jakub Štěpánek (G, Slovan Bratislava, KHL), Jan Kolář (O, Chabarovsk, KHL), Sébastien Piché (O, Hradec Králové), Michal Ivan (O, Drummondville, QMJHL), Denis Kindl (Ú, Plzeň), Martin Látal (Ú, Mladá Boleslav), Radoslav Tybor (Ú, Vítkovice), Corey Locke (Ú, Linec, EBEL), Robert Kousal (Ú, Brynäs, SWE).

Odchody:
Milan Klouček (G, České Budějovice), Vojtěch Budík (O, Plzeň), Nicholas Schaus (O, ?), Mathias Porseland (O, ?), Jacob Cardwell (O, ?), Ilja Děrvuk (O, ?), Martin Bučko (O, Košice, SVK), Jan Kloz (Ú, České Budějovice), Jordan Perret (Ú, Hradec Králové), Luboš Horký (Ú, Kometa Brno), Rostislav Marosz (Ú, Liberec), Antonín Dušek (Ú, ?), Brian Ihnačák (Ú, ?), Miloš Bubela (Ú, Banská Bystrica, SVK), Petr Sýkora (Ú, Vrchlabí), Filip Koffer (Ú, Prince George, WHL).

Foto: Facebook HC Dynamo Pardubice

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz