Dynamo má nové dresy. Holaň znovu sází na partu buldoků, posily zapadly

Foto: Facebook HC Dynamo Pardubice

Pardubice vstupují v nejvyšší soutěži už do 69. sezony v řadě! Tamní vedení věří, že Dynamo naváže na uplynulý ročník, v němž po přímém postupu do čtvrtfinále trápilo Oceláře.

Nový fanshop

TOP 10 extraligových přestupů: Mueller, Bukarts, Vondrka a další »

„Minulá sezona byla úspěšná po sportovní i ekonomické stránce a skončila mírným ziskem,“ řekl na tiskové konferenci primátor města a předseda dozorčí rady Martin Charvát. Pardubičtí fanoušci věří, že těžké časy jsou už pryč a Dynamo naváže na uplynulý ročník. Důkazem je i zvýšený zájem o permanentky, kterých by se mohlo prodat přes 4500.

„Musíme vytvořit opravdu partu, která to potáhne. Věřím, že kluci dají do hry srdce a chuť bojovat za Pardubice.“

Pardubice opustilo hned osm borců včetně Davida Tomáška, který posílil finské Jyväskylä, a Martina Kauta, jenž v NHL zabojuje o místo v Coloradu. Tamní vedení se snažilo tým vhodně doplnit. „Věřím, že se to povedlo. Všichni hráči, co tady jsou, chtějí pokračovat v budování naší značky,“ líčil spokojeně generální manažer klubu Dušan Salfický.

PREVIEW: Dynamo přivedlo mladé pušky. Zopakuje loňskou jízdu? »

„Dívali jsme se spíš po mladších hráčích, kteří zapadnou do týmu. Ze zámoří se vrátil Vojtěch Budík, na domácím turnaji na sebe výrazně upozornil Daniil Miromanov, v útoku se budeme spoléhat na Miloše Bubelu a Jana Mandáta, příslibem je i Matouš Kratochvil. Všichni perfektně zapadli do naší party,“ přiblížil sportovní manažer Pavel Marek.

Do své druhé sezony v Pardubicích v roli hlavní trenéra vstoupí Miloš Holaň, který opět sází na partu buldoků, která naposledy sahala po semifinále. „Hráčům věřím, ale nejsme v lehké situaci. Musíme vytvořit opravdu partu, která to potáhne. Věřím, že kluci dají do hry srdce a chuť bojovat za Pardubice,“ zdůraznil po změnách pardubický lodivod.

„Věřím, že jsme tým doplnili vhodně tak, aby pro nás přímý postup do čtvrtfinále nebyl nereálnou metou.“

„Říká se, že každý hráč je nahraditelný a nově příchozí musí zacelit místa po odchozích, ale nebude to jednoduché, protože nám v součtu odešlo třicet branek. Ukázala to i příprava, tam jsme v koncovce nebyli tolik úspěšní. Ale věřím, že to klukům v soutěži bude padat,“ doplnil Holaň. Jeho tým sehrál v přípravě deset zápasů, ale vyhrál pouhé dva.

„Herně to nebylo tak tragické jako výsledkově. Nepřikládám k přípravě obrovskou váhu, letos jsme hráli s opravdu těžkými soupeři a program byl extrémně náročný, co se týče síly našich protivníků. Taková prověrka byla cílená a zjistili jsme, že naše achillova pata je proměňování šancí,“ hlásil Miloš Holaň po zisku pomyslných sedmi bodů z třiceti.

Cardwell si prošel těžkými chvílemi, teď je zpět. Zabojuje o návrat »

A jaké má Dynamo cíle? „Tím ekonomickým je udržet klub v kladných číslech, sportovním pak postup nejméně do předkola. Věřím však, že jsme tým doplnili vhodně tak, aby pro nás přímý postup do čtvrtfinále nebyl nereálnou metou. Rádi bychom hráli takový hokej, aby se našim fanouškům líbil a vraceli se rádi na stadion,“ uzavřel Dušan Salfický.

Foto: Facebook HC Dynamo Pardubice

Soupiska HC Dynamo Pardubice

Brankáři:
Ondřej Kacetl, Milan Klouček.

Obránci:
Martin Bučko, Vojtěch Budík, Jacob Cardwell, Petr Čáslava, Rhett Holland, Josef Hrabal, Daniil Miromanov, Marek Trončinský, Ty Wishart.

Útočníci:
Miloš Bubela, Antonín Dušek, Matouš Kratochvil, Ondřej Machala, Jan Mandát, Rostislav Marosz, Jordann Perret, Patrik Poulíček, Tomáš Rolinek, Tomáš Svoboda, Petr Sýkora, Sacha Treille, Tomáš Vondráček.

Příchody do HC Dynamo Pardubice

Jan Mandát (Binghamton)
Miloš Bubela (Banská Bystrica)
Vojtěch Budík (Prince Albert Raiders)
Daniil Miromanov (Moncton)
Matouš Kratochvil (Přerov)

Odchody z HC Dynamo Pardubice

Jan Ščotka (Litvínov)
Vladislav Bojko (Bars Kazaň)
David Tomášek (Jyväskylä)
Martin Růžička (neznámo)
Tomáš Mojžíš (neznámo)
Matěj Beran (Sparta Praha)
Ján Sýkora (Banská Bystrica)
Martin Kaut (Colorado)

Přípravná utkání HC Dynamo Pardubice

26.07. HC Dynamo Pardubice – Bílí Tygři Liberec 0:3
31.07. Avtomobilist Jekatěrinburg – HC Dynamo Pardubice 2:0 (nedohráno)
02.08. Dynamo Pardubice – BK Mladá Boleslav 0:1
09.08. HC Dynamo Pardubice – HC Davos 2:3 (Rolinek, Treille)
11.08. HC Sparta Praha – HC Dynamo Pardubice 3:2 pp (Miromanov, Treille)
12.08. Mountfield HK – HC Dynamo Pardubice 4:2 (Miromanov, Dušek)
16.08. HC Dynamo Pardubice – HC Slovan Bratislava 1:3 (Rolinek)
18.08. HC Dynamo Pardubice – Eisbären Berlín 2:3 (Miromanov, Kratochvil)
19.08. HC Dynamo Pardubice – Admiral Vladivostok 4:3 (Budík, Bubela, Poulíček, Marosz)
28.08. HC Sparta Praha – HC Dynamo Pardubice 1:3 (Budík 2, Wishart)
06.09. BK Mladá Boleslav – HC Dynamo Pardubice 8:2 (Poulíček, Mandát)

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Zahájili jsme novou sezonu, která je 69. v řadě v nejvyšší soutěži. Celé Dynamo se sešlo na severní tribuně ČSOB Pojišťovna ARENY. Setkání klubu na severní tribuně v této podobě a rozsahu je pro celou organizaci velmi důležitým momentem, kdy pouze jednou v roce, při startu nové sezony, sezve generální manažer klubu všechny své „ovečky“ pod jednu střechu a v domácí hale může promluvit najednou k hráčům všech mládežnických organizací, hráčům A týmu, trenérům, realizačnímu týmu, managementu, sekretariátu a všem pracovníkům Dynama. Na tomto setkání byli přítomni členové vedení klubu, trenéři a realizační tým A mužstva, mládežničtí trenéři, mladí hokejisté a další pracovníci. Na úvod tohoto večera generální manažer představil nové posily, které přišly odjinud, a spolu s Vladimírem Martincem je symbolicky přijal do rodiny Dynama. Ještě předtím ale za svůj přínos pro A mužstvo obdrželi své ceny Jordann Perret, jenž se stal nejslušnějším hráčem v minulém ročníku, a Tomáš Rolinek, který obdržel cenu pro nejužitečnějšího hráče Dynama v sezoně 2017/2018. Výchova mládeže je pro klub velmi důležitá. Prakticky každý den se trenéři a další pracovníci starají o téměř tři sta dětí, kterým zajišťují pestrý sportovní program. Do každého z nich vkládá klub naděje, že jednoho dne naskočí na led za A tým. Góly nejsou jedinou motivací. Dynamo chce vychovat další generace hráčů, kteří kromě hokejových dovedností prokáží charakter i mimo led a současně dosáhnou kvalitních výsledků ve svém vzdělání. Právě mladí hokejisté narození 2011 a 2012 byli oficiálně přivítání v prvním herním ročníku. Děcka obdržela od hokejovéh kluba malé batůžky a v nich dárky od Mlékárny Hlinsko. „Ze setkání na severní tribuně se stala již tradiční akce, za kterou jsem rád. Sešli jsme se všichni zhruba na půl hodiny, rád jsem všem našim týmům popřál mnoho sportovního štěstí a ať se všem hráčům vyhýbají zranění. Všichni v Dynamu chceme navázat na minulý úspěšný ročník, tedy postoupit do play off a pokračovat v vloni nastaveném ekonomickém kurzu, čili udržet hospodaření v kladných číslech,“ řekl předseda představenstva a generální manažer Dušan Salfický.

Příspěvek sdílený HC Dynamo Pardubice (@hcpce),Zář 9, 2018 v 12:36 PDT

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz