Dynamo má další defenzivní posilu, přichází loňský vítěz Memorial Cupu

Foto: hcdynamo.cz

Když nedávno potvrdil návrat do mateřského klubu Jan Kolář, představitelé Dynama naznačili, že mají v plánu další posily. Jeden novic nyní hlásí nástup, pardubický dres oblékne Michal Ivan. Talentovaný slovenský obránce má za sebou dvě sezony v zámořské juniorce a loni slavil prestižní Memorial Cup.

HokejkaSHOPvanoce

Ivan platí za beka s budoucností, za poslední tři roky se představil na čtyřech juniorských šampionátech. „Chceme doplnit tým i o mladé perspektivní hráče s výhledem do dalších let. Michal Ivan je účastníkem posledních dvou mistrovství světa juniorů, na tom minulém byl druhým nejvytíženějším hráčem slovenského výběru. Viděl jsem pár jeho zápasů, věřím, že by nám mohl pomoci,“ řekl pro klubový web sportovní manažer Jaromír Kverka.

Devatenáctiletý rodák ze Žiaru nad Hronom hrál už krátce po 16. narozeninách nejvyšší slovenskou soutěž, velkou premiéru absolvoval během angažmá ve Zvolenu. Brzy po zahájení sezony 2017-18 odešel do Kanady, hrál za tým Acadie-Bathurst Titan, s nímž loni na jaře slavil prestižní Memorial Cup.

V průběhu následujícího ročníku byl slovenský mládežnický reprezentant vyměněn do klubu Drummondville Voltiguers, v juniorské QMJHL za sezonu 2018-19 absolvoval 70 soutěžních utkání (i s play off), vstřelil čtyři góly a přidal 18 nahrávek. Zadák, který se zúčastnil kempu Los Angeles Kings, nyní míří do Evropy – působit bude v Pardubicích.

„Michal by mohl vydržet v týmu delší dobu, zaujal mě svou tvořivou hrou, umí podpořit útok, rozehrát puk, viděl jsem ho i na přesilových hrách,“ doplnil Jaromír Kverka. Ivan se ihned zapojil do přípravy Dynama, s týmem absolvoval soustředění v Bedřichově. 

„Budu moci hrát dospělý hokej, už se nemohu dočkat! Před odchodem do zámoří jsem měl možnost krátce si zahrát slovenskou nejvyšší soutěž, lehké zkušenosti ze seniorského hokeje už mám. Působení v Dynamu pro mě bude veliká výzva a moc se na ni těším," připomněl Michal Ivan.

Aktuální soupiska Dynama pro sezonu 2019-20

Brankáři:
Ondřej Kacetl, Milan Klouček.

Obránci:
Martin Bučko, Oscar Eklund, Rhett Holland, Michal Ivan, Jan Kolář, Juraj Mikuš, Karel Nedbal, Marek Trončinský, Jan Zdráhal.

Útočníci:
Miloš Bubela, Marek Hovorka, Denis Kindl, Filip Koffer, Matouš Kratochvil, Denis Kusý, Martin Látal, Michal Machač, Ondřej Machala, Jan Mandát, Ondřej Matýs, Michal Pochobradský, Patrik Poulíček, Tomáš Rolinek, Radoslav Tybor, Daniel Voženílek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz