Dynamo má 6 pětek, chybí ještě Wishart. Rolinek a spol myslí na Cardwella

Foto: Jan Hrabal, hcdynamo.cz

24. července 2018, 8:08

Václav Jáchim

Se šesti pětkami zahájili hokejisté Pardubic společnou přípravu na ledě před novou sezonou. Rolinek, Sýkora a spol odmakali úvodní porci dřiny, na ledě pak zapózovali ke společnému snímku, aby na dálku podpořili spoluhráče Jacoba Cardwella. Důrazný obránce zatím zůstává v zámoří, aby mohl být s přítelkyní, která utrpěla vážné popáleniny.

Nový fanshop

Na úvodním tréninku bylo Dynamo téměř kompletní. Kromě Cardwella chyběl ještě jiný bek Ty Wishart, který se k týmu připojí ve čtvrtek. "Začali jsme minulý týden, kdy jsme měli dvoufázové tréninky. Připravili jsme pro hráče minisoustředění, chceme, aby byli více pospolu, proto jsme zvolili tvrdší náběhovou část. Nyní pokračujeme v podobném tempu dál,“ řekl klubovému webu hlavní trenér Miloš Holaň.

Pro svěřence má nachystané náročné dávky. "Původně jsme plánovali pouze týdenní soustředění, ale nakonec ho protáhneme na dva a vyvrcholí čtvrtečním přípravným utkáním s Libercem. Hráči dostanou opravdu pořádně zabrat. Věřím, že se to osvědčí. Utkání odehrajeme v plném zátahu, chci hráče poznat v únavě, kdy jsou i zatavení. Páteční trénink bude už pouze dopolední,“ přiblížil hlavní kouč.

Do přípravy se zapojilo šest pětek, na ledě v pondělí bruslil také Michael Špaček, který je nadějí Winnipegu. Před rokem se Východočechům vyplatilo testování skupiny hokejistů, teď se na zkoušku zapojila čtveřice potenciálních nováčků. O místo v sestavě bojují francouzský obránce Gallet, útočníci Vracovský, M. Kratochvíl a Slovák Bortňák. "Máme domluvu na měsíc. Může se stát, že zkoušku ukončíme dřív, nebo naopak protáhneme. Někteří kluci se jeví velmi dobře," zmínil Holaň.

Jeho trenérský štáb doznal jedné změny, novým koučem brankářů je Adam Svoboda. "Chce pracovat, to je velké pozitivum a dobrý signál. Kluci ho znají, je vždy pro dobrou náladu. Nyní si musí v hlavě přehodit, že je trenérem a nikoli hráčem. Odstup a respekt ohledně tréninků a přístupu k hráčům je třeba mít. Věřím, že najedeme na společnou notu,“ řekl Holaň na adresu mistra světa 2005.

Foto: Jan Hrabal, hcdynamo.cz

Úvodní přípravné utkání sehraje Dynamo ve čtvrtek 26. července, od 17 hodin vypukne v malé hale souboj Pardubic s Libercem. Vstupenky stojí 20 a 50 Kč. "V úvodních přípravných utkáních nasadíme hlavně hráče na zkoušku, ti zkušenější budou mít spíš volno. Chci maximálně využít Ondřeje Kacetla a Milana Kloučka. Konkurence je potřeba, ať se kluci poperou o svůj post. Mám v hlavě plán, zároveň vnímám, že Milan byl draftován. Má velké ambice – a ty by měly být vidět už v přípravě," uzavřel hlavní trenér.

Příchody do HC Dynamo Pardubice

Jan Mandát (Binghamton)
Miloš Bubela (Banská Bystrica)
Hugo Gallet (Turku, zkouška)
Matouš Kratochvíl (Přerov, zkouška)
Tomáš Vracovský (Plzeň, zkouška)
Dalibor Bortňák (B. Bystrica, zkouška)

Odchody z HC Dynamo Pardubice

Jan Ščotka (Litvínov)
Vladislav Bojko (Vladivostok)
David Tomášek (Jyväskylä)
Martin Růžička (neznámo)
Tomáš Mojžíš (neznámo)
Matěj Beran (Sparta Praha)

Přípravná utkání HC Dynamo Pardubice

26.07. 17:00 HC Dynamo Pardubice – Bílí Tygři Liberec
31.07. 17:00 Avtomobilist Jekatěrinburg – HC Dynamo Pardubice (v Chomutově)
02.08. 17:00 HC Dynamo Pardubice – BK Mladá Boleslav
09.08. 15:00 HC Dynamo Pardubice – HC Davos (Mountfield Cup v Hradci Králové)
11.08. 14:00 HC Sparta Praha – HC Dynamo Pardubice (Mountfield Cup v Hradci Králové)
12.08. 18:00 Mountfield HK – HC Dynamo Pardubice (Mountfield Cup)
16.08. 19:00 HC Dynamo Pardubice – HC Slovan Bratislava (Memoriál Zbyňka Kusého)
18.08. 19:00 HC Dynamo Pardubice – Eisbären Berlín (Memoriál Zbyňka Kusého)
19.08. 17:00 HC Dynamo Pardubice – Admiral Vladivostok (Memoriál Zbyňka Kusého)
28.08. 18:00 HC Sparta Praha – HC Dynamo Pardubice (v Poděbradech)
06.09. 15:30 BK Mladá Boleslav – HC Dynamo Pardubice

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz