Dynamo je v šestce, Svoboda ale krotí vášně: Dvakrát prohrajeme a jsme dvanáctí

Foto: Jan Jedlička, hcpce.cz

27. ledna 2018, 14:08

Marek Votke

Tempo Tipsport extraligy před reprezentační pauzou je neúprosné. Dynamo v pátek večer sehrálo další klíčový zápas o udržení se na postupových pozicích s Mladou Boleslaví. Východočeši tento duel zvládli a podruhé za sebou získali tři body. Za výhrou vykročili už ve druhé minutě, když skóre otevřel Treille. „Poučeni z minulých zápasů jsme chtěli dobře začít, a to se nám podařilo, nemuseli jsme nic dotahovat,“ komentuje průběh trenér Dynama Miloš Holaň.

Nový fanshop

Nástup Pardubic do zápasu byl opravdu dobrý. Maxwell si ještě nesáhl na kotouč a Mladá Boleslav už prohrávala 0:1, když branku vstřelil po přímočaré akci druhé formace Dynama Sacha Treille. „Poučeni z minulých zápasů, kde jsme neustále dotahovali, jsme chtěli dobře začít, což se nám podařilo. Potom ale přišlo možná až moc velké uspokojení a Boleslav zbytek třetiny odehrála velmi dobře,“ oceňuje soupeře domácí trenér Holaň.

Na zlepšený výkon Bruslaři navázali vyrovnávací brankou hned v první minutě druhé třetiny. Pardubice sice hrály tou dobou přesilovku, ale David Němeček ve vlastním oslabení dokázal prostřelit Ondřeje Kacetla. „Po dlouhé době jsme dostali gól ve vlastní přesilovce. Opět to byla první formace, ale kluci naštěstí vše napravili, když skórovali hned v další početní výhodě,“ ulevilo se Holaňovi.

Hned za minutu a půl totiž domácím vrátil vedení Tomáš Rolinek, který po Svobodově přihrávce vymetl pravý horní růžek Maxwellovy branky. Dynamo mělo spoustu dalších velikých šancí na odskočení na 3:1. „Trefili jsme asi čtyři tyčky, neproměnili jedno trestné střílení... Měl jsem trochu strach, aby se od nás neodklonilo štěstí, ale nakonec to dopadlo dobře,“ je rád Miloš Holaň.

Dýchá se nám lépe, přiznává Svoboda

„Tohle se moc nevidí. Maxwell to měl dneska dobře postavené, ale to nás mrzet nemusí. Já osobně z těch střel do tyče mám daleko lepší pocit, než když to lítá vedle. Přece jen trefujete bránu a nabudí vás to, alespoň v tomhle případě,“ navazuje dvoubodový Tomáš Svoboda.

Mladá Boleslav potom sice ještě jednou vyrovnala, když lehce za polovinou utkání dostal přihrávku zpoza branky do volného prostoru Dominik Pacovský a prostřelil Kacetla. Čtvrt hodinky před koncem ale rozhodl o třech bodech pro Dynamo Jordann Perret, když se protáhl až před Maxwella a blafákem do bekhendu mu nedal žádnou šanci.

Středočeši poté sáhli ke hře bez brankáře. Pardubice ostřelovaly prázdnou branku snad z každé pozice, ale puk do sítě ani jednou nedoputoval. „Moc takových zápasů jsem nezažil. Z tribuny se to zdá jednoduché, ale kolikrát, když je člověk pod tlakem, tak to je těžká situace. Někdy jsme to zase možná až zbytečně překombinovali… naštěstí se ale nestalo nic horšího, než že jsme nedali gól a vyhráli jsme,“ říká spokojeně Tomáš Svoboda.

Sestřih utkání HC Dynamo Pardubice – BK Mladá Boleslav

Jeho tým vyhrál podruhé v řadě a díky ostatním výsledkům je Dynamo po pěkně dlouhé době na šestém místě extraligové tabulky o bod před Spartou Praha. „Dýchá se trochu líp, ale vůbec nic to neznamená. Ztratili jsme pár důležitých zápasů a mohlo to být ještě lepší. Už to pár kluků říkalo, ale nám nezbývá než šlapat naplno a sbírat další body, nějaké uspokojení nemůže přijít. Tabulka je neskutečně našlapaná, dvakrát prohrajeme a jsme dvanáctí,“ uvědomuje si útočník Dynama.

Před olympijskou pauzou čeká na Východočechy ještě pět těžkých utkání s Jihlavou, Plzní, Kometou, Libercem a Olomoucí.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz