Dynamo je krok od vyřazení. Ale není důvod k panice, tvrdí Svoboda

Foto: Petr Rubal, hcocelari.cz

22. března 2018, 11:47

Daniel Ježek

Pátý duel pro Dynamo nedopadl dobře. Oceláři, kteří se vrátili do svého domácího prostředí, si v polovině klání vypracovali dvoubrankové vedení, Pardubickým se však povedlo srovnat krok. O vítězi napínavého zápasu rozhodla až 55. minuta, ve které třinecký Tomáš Marcinko podruhé dopravil kotouč za brankáře Kacetla. Dynamo tak bude v pátek čelit soupeřově mečbolu.

NHL 20

Nebyly to ty Pardubice, které zvládly dvě domácí odvety a srovnaly v sérii krok. Východočechům od úvodních minut chyběl důraz, Ocelářům tato hra vyhovovala. Od poloviny střetnutí se však obrázek hry začal měnit. Dynamo se vrátilo ke hře ze dvou domácích zápasů, srovnalo nepříznivý stav, do vítězného konce ale duel nakonec nedovedlo.

„Za první polovinu zápasu jsme si nezasloužili vyhrát. Byli jsme zbytečně pasivní, nedohrávali jsme souboje. Myslím si, že nás nezdobilo to, díky čemu jsme vyhráli ty dva domácí zápasy. To možná rozhodlo. Víme, jak k tomu do dalších zápasů máme přistoupit, abychom tu sérii zvládli,“ říká Tomáš Svoboda.

Rozhodla pátý zápas hra kolem brány? Třinec takhle dal všechny své góly.
Je to play off. Moc hezkých gólů nepadá, většinou to je ubojované, urvané. Rozhoduje se v třímetrovém prostoru kolem brány, my bohužel dostali o jeden gól navíc. Vítězství ale musí být čtyři a oni zatím mají jen tři. Teď se jede k nám, není důvod k velké panice.

Vám se povedlo stáhnout dvoubrankové manko, co se však stalo u rozhodující branky?
Já zrovna byl na ledě, takže jsem to celé měl před sebou. Je to ale těžké hodnotit, člověk to nevidí tak, jako později na videu. My se na to podíváme, určitě tam ale bylo špatné rozebrání hráčů. Marcinko v tu chvíli byl sám před brankou, bohužel to trefil. Kluci ještě říkali, že to šlo o konstrukci, já ale opravdu nevím.

Když to porovnáme s posledním zápasem v Pardubicích, co bylo špatně ve vaší hře?
Za první polovinu zápasu jsme si nezasloužili vyhrát. Byli jsme zbytečně pasivní, nedohrávali jsme souboje. Myslím si, že nás nezdobilo to, díky čemu jsme vyhráli ty dva domácí zápasy. To možná rozhodlo. Víme, jak k tomu do dalších zápasů máme přistoupit, abychom tu sérii zvládli.

Marcinko: Do šesté bitvy musíme jít s chladnou hlavou

Bylo to i o Třinci, hráli disciplinovaněji?
Nemyslím si. Je o play off, některé zákroky samozřejmě jsou na hraně. Je to emotivní a každý chce vyhrát. V šatně jsme to už nakousli, první půlka zápasu z naší strany nebyla dobrá. Třinec toho využil a odskočil na dva góly. Proti takhle kvalitnímu soupeři to potom je strašně těžké dotahovat a dávat tři branky.

Série je zatím o domácím prostředí. Jak to vy osobně vidíte?
Třinec hraje doma dobře. Věří si tady, prokazovali to i v sezoně. Pokud ale chceme v sérii uspět, tak budeme muset v Třinci jednou vyhrát. Pro nás se nic nemění, musíme myslet na to, abychom v Třinci hráli stejně, jako doma. Potom věřím, že máme šanci na úspěch.

Nedostalo se vám do hlav vědomí, že ten úspěch je blízko?
Může přijít nějaké uspokojení, tohle ale není náš případ. Před zápasem jsme si dali jasné pokyny jak nastoupit, jak na ně hrát. Věděli jsme, že to Třinec po dvou prohraných duelech nezabalí, především doma. Možná jsme začali až moc ustrašeně, nešli jsme po nich pořádně. Koukneme se na video, rozebereme si, co jsme v první polovině dělali špatně. V té druhé už jsme navázali na výkony z domácích zápasů a byli lepší.

V kabině jste měli proslov, co bude důležité do šestého zápasu?
Víme, jak na ně hrát, víme, co nás dovedlo ke dvěma domácím vítězstvím. V takovém duchu musíme doma začít a vrátit to do Třince. Stejným způsobem pak budeme muset odehrát sedmý zápas.

Vyhrabali jste se z dvoubrankového manka, nakonec jste prohráli. Není to na rozmlácení koše?
Můžeme tady rozmlátit koš, my ale zavřeme dveře a sedneme do autobusu. Ten zápasu už je pryč, už ho nevyhrajeme. Musíme se dívat dopředu, myslet na to, co nás čeká, a dobře se připravit na domácí zápas. V pátek to musíme zvládnout.

Sestřih HC Oceláři Třinec – HC Dynamo Pardubice

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz