Dynamo hodnotí sezonu kladně. Teď chci hrát play off každý rok, přeje si Kaut

Foto: Lenka Rybaříková, hcdynamo.cz

S favoritem dlouho drželi krok, sérii dotáhli až do rozhodujícího sedmého klání. V něm ale Oceláři naplno ukázali svou sílu a vysokým vítězstvím ukončili Dynamu sezonu. Zklamání? Ano, parta Miloše Holaně se ale nemusí za nic stydět. Pardubičtí buldoci zvrátili nepříznivě se vyvíjející sezonu a svým příznivcům ukázali, že na ně mohou být právem pyšní. Martin Kaut zažil své první play off mezi dospělými, osmnáctiletý mladík navíc pěti body patřil k tahounům pardubického celku.

Plekanec Chance liga

Dynamo v šestém zápase na domácím ledě odvrátilo mečbol Ocelářů, do Třince se tak vydalo s vyrovnaným stavem a cílem dotáhnout senzaci ke zdárnému konci. Hráči s drakem na hrudi ale rázně ukončili sen Pardubic. „Začali jsme úplně špatně. Třinec nás v první třetině vysoko přestřílel, nevím, co se s námi stalo. Neodehráli jsme vůbec dobrý zápas. Mě mrzí, že jsme ani tu třetí třetinu neodehráli se ctí. Těžko se mi to komentuje,“ říká Martin Kaut.

Východočeši ale mohou ročník hodnotit velmi kladně. Dynamu se povedlo postoupit do play off, což po minulé sezoně, ve které muselo hájit extraligovou příslušnost v baráži, je zcela jistě dobrý výsledek. „Sezona celkově byla pozitivní. V polovině ročníku jsme byli třináctí, nakonec jsme se dostali až do sedmého zápasu čtvrtfinále. Na tohle se zpětně budeme koukat v dobrém,“ potvrzuje osmnáctiletý forvard.

Bitka Tomáše Linharta s Davidem Tomáškem

V průběhu základní části by si přitom na Dynamo nikdo nevsadil. Tým z východu Čech nehrál ideálně a potácel se u spodku tabulky. „Asi se hraje lépe, když od vás nikdo moc neočekává. Dokázali jsme se jako tým hodně semknout, po dvou nepodařených sezonách jsme ukázali, že to v Pardubicích může být dobré. Prohra přesto hodně bolí,“ neskrývá Kaut zklamání.

Parta Miloše Holaně se ale dokázala semknout a po dvou letech znovu do Pardubic přitáhnout vyřazovací boje. Pardubičtí navíc přímo postoupili mezi osmičku nejlepších. „Dostat se do play off ze šestého místa, toho si strašně moc ceníme. Byli jsme úplně dole, dokázali jsme se ale sebrat a dostat se až sem. Na kluky jsem hodně pyšný,“ přikyvuje osmnáctiletý útočník.

Sedm bodů? Táta by byl pyšný, ví David Cienciala

Rodák z Brna si vyřazovací část vyzkoušel v mládežnických výběrech Dynama, to se ale s nejvyšší hokejovou soutěží vůbec nedá srovnat. Zápasy byly hodně vyhrocené, v obou arénách navíc fanoušci vždy vytvořili parádní atmosféru. „Bylo to moje první play off mezi dospělými, takže jsem si to naplno užíval. Atmosféra, hokej, bylo to něco neskutečného,“ říká.

Příznivci Dynama ve čtvrtfinále svým oblíbencům vytvořili nevídanou kulisu. V Tipsport aréně bylo téměř vždy vyprodáno, bouřlivá atmosféra dotáhla pardubické hokejisty až k rozhodujícímu sedmému duelu. Pro nadějného hokejistu to jistě byl skvělý zážitek. „Zkušenosti to jsou obrovské, s takovýmto hokejem jsem se ještě nesetkal. Probíhaly tam i nějaké nadávky, to ale k této fázi sezony patří. Teď budu chtít hrát play off každý rok,“ uzavírá Martin Kaut.

Sestřih HC Oceláři Třinec – HC Dynamo Pardubice

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz