Dynamo hlásí kanadskou posilu, z EBEL přichází bývalý útočník NHL

V pátek klub potvrdil příchod slovenského obránce Michala Ivana, dnes Dynamo hlásí novou tvář do ofenzivy. Z EBEL míří do Pardubic útočník Corey Locke, který má na kontě starty v NHL i několik štací v Evropě. Na východě Čech si od něj slibují především produktivitu.

HokejkaTV

Locke sbíral body na obou stranách Atlantiku. V minulé sezoně oblékal dres rakouského Lince, v 52 utkáních základní části EBEL si připsal 12 gólů a 33 asistencí. „Corey je klasický centr, kterých je na hráčském trhu nedostatek. Jsme rádi, že jsme ho do týmu získali. V minulých sezonách se jevil výborně bodově, dostali jsme na něj velmi dobré reference, viděli jsme ho v pár utkáních. Jsme rádi, že jsme se dohodli, jedná se o zkušeného a bodového hráče,“ řekl na klubovém webu sportovní manažer Jaromír Kverka.

Locke byl v zorném poli zástupců Dynama delší dobu. „První jednání proběhla už v průběhu baráže. Když posléze došlo ke změnám ve vedení pardubického klubu, rozhovory se pozastavily. Ovšem dál jsme byli v kontaktu. Coreyho přání bylo jít do extraligy, odmítl dvě jiné zahraniční nabídky. V případě jednání s Pardubicemi hrála roli i skutečnost, že o něj měl velký zájem trenér Ladislav Lubina," připomíná Tomáš Krejčí ze společnosti Unlimited Sports Managemen, která hráče zastupuje.

Pětatřicetiletý Kanaďan si v minulosti zahrál devět utkání NHL za Montreal, New York Rangers a Ottawu. V sezoně 2012-13 hrál poprvé na našem kontinentu, dával góly za finské TPS Turku a německé Eisbären Berlín. Později byl Locke hráčem Norimberku, švýcarského Vispu a rakouských týmů z Villachu či Lince.

„Corey je útočník, který umí tvořit hru, ale dokáže i zakončit. Jeho přednosti vynikají při přesilovkách. Ať působil v jakékoli soutěži, vždycky patřil k lídrům," říká na adresu dvojnásobného vítěze Calder Cupu a mistra německé DEL jiný z jeho agentů Petr Kalus.

Locke byl předloni nejproduktivnějším hráčem EBEL, v uplynulé sezoně v ní nabíral nejvíc nabídek. Brzy se představí tuzemským fanouškům v Tipsport extralize. „Jsem nadšen, že jsem podepsal smlouvu pro nadcházející sezonu s Pardubicemi. Už se nemohu dočkat, až dorazím. Je pro mě ctí hrát za tradiční hokejové město v Česku, kde působili slavní hráči jako Dominik Hašek, Milan Hejduk nebo Aleš Hemský,“ vzkázal Locke fanouškům na klubovém webu.

Aktuální soupiska Dynama pro sezonu 2019-20

Brankáři:
Ondřej Kacetl, Milan Klouček.

Obránci:
Martin Bučko, Oscar Eklund, Rhett Holland, Michal Ivan, Jan Kolář, Juraj Mikuš, Karel Nedbal, Marek Trončinský, Jan Zdráhal.

Útočníci:
Miloš Bubela, Marek Hovorka, Denis Kindl, Filip Koffer, Matouš Kratochvil, Denis Kusý, Martin Látal, Corey Locke, Michal Machač, Ondřej Machala, Jan Mandát, Ondřej Matýs, Michal Pochobradský, Patrik Poulíček, Tomáš Rolinek, Radoslav Tybor, Daniel Voženílek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz