Dvůr Králové přišel o Půhoného, získal ale posilu do branky

Foto: Petr Čepek, hokejnp.cz

12. prosince 2019, 19:55

Ondřej Mach

Nepříjemnou novinku hlásí hokejový Dvůr Králové. Ve středečním utkání v Mostě se zranil týmový tahoun Jiří Půhoný, který ledovou plochu opustil se zraněním obličeje. Mírný pozitivem pro klub může být příchod dalšího brankáře – RODOS se do konce sezony domluvil s Oto Jeschkem.

O Kapku lepší hokej

Východočeši sice střetnutí v Mostě opanovali 7:4, větší pozornost si ale zaslouží zranění Jiřího Půhoného. Sedmadvacetiletý útočník měl na kontě dvě vstřelené branky, když inkasoval tvrdou ránu do obličeje a ze stadionu odjížděl s podezřením na zlomeninu lícní kosti. 

Půhoný ještě během zápasu absolvoval vyšetření v mostecké nemocnici, ve čtvrtek podle informací na klubovém webu podstoupil CT vyšetření na východě Čech. Doba jeho absence prozatím nebyla zveřejněna. 

Pro mužstvo se jedná o výraznou ztrátu, Půhoný v probíhajícím ročníku vede týmové bodování. Doposud nastoupil k 22 utkáním, nasázel jedenáct branek a přidal osmnáct asistencí. V minulé sezoně byl s 45 body nejproduktivnějším hráčem RODOSU. 

Foto: Petr Čepek, hokejnp.cz

Produktivní forvard je odchovancem pardubického hokeje, za Dynamo jako devatenáctiletý debutoval v české nejvyšší soutěži. Do kádru tradičního klubu se snažil natrvalo prosadit čtyři roky, mezitím nastupoval v nižších soutěžích: o patro níž hrál za Šumperk, Jihlavu, Prostějov, Frýdek-Místek a Slavii Praha. 

V roce 2017 se rozhodl odejít do tehdy už druholigového Šumperka, v jehož dresu bodově velmi pookřál. Po sezoně však znovu změnil působiště a v posledních dvou letech je velmi důležitým článkem královédvorské sestavy. 

Mužstvu do konce sezony pomůže Jeschke

Klub zároveň na svých webových stránkách ohlásil posilu do brankoviště, v Mostě se v roli brankářské dvojky objevil Oto Jeschke. Sedmadvacetiletý gólman přichází z důvodu absence jedničky Josefa Čápa, proti Lvům kryl záda Janu Jánskému. 

„Jak nám ukázal i zápas v Mostě, zranění si nevybírá. Nechceme nechat nic náhodě a po zbytek sezony chceme mít u mužstva tři kvalitní brankáře. Příchod Oty Jeschkeho nám tuto záležitost umožnil a jsem rád, že v klubu bude,“ uvedl k posile prezident Vasil Teodoridis na hcrodos.cz.

Jeschke strávil většinu své kariéry v druholigovém Trutnově, pouze na rok si odskočil do nedalekého Vrchlabí. Ostré utkání naposledy odehrál před rokem, kdy byl u domácí porážky Trutnova proti Řisutům. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz