Dvůr Králové nově vede Juraj Jurík, pozvedne Opavu Zdeněk Pavelek?

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Roman Čechmánek nedávno převzal ambiciózní Hodonín, teď třetí nejvyšší soutěž oživila další zajímavá jména na trenérských postech! Už na konci minulého týdne převzali trápící se Opavu Zdeněk Pavelek s Daliborem Římským. A změnu hlásí i nováček ze Dvora Králové nad Labem, Ivana Houdu nahradil Juraj Jurík.

HokejkaTV

Dosavadní kouč Rodosu odešel z vlastní iniciativy. „Rozhodl jsem se skončit, protože jsem už cítil, že mužstvo potřebuje dostat nějaký impuls, aby se zlepšila hra i výsledky,“ prozrazuje na klubovém webu Ivan Houda, který se v Podkrkonoší loučil divokou výhrou 8:6 nad vedoucím Jabloncem nad Nisou.

„Jako nováček nehrajeme špatný hokej, jen nám spoustu utkání uteklo kvůli neschopnosti proměňovat gólové šance. Kdyby se nám dařilo proměňovat své šance, kterých si každý zápas vytvoříme hodně, tak dneska máme o devět bodů více a v tabulce jsme úplně jinde,“ má jasno bývalý kouč Vrchlabí.

„Rozhodl jsem se skončit, protože jsem už cítil, že mužstvo potřebuje dostat nějaký impuls, aby se zlepšila hra i výsledky.“

„Ivanu Houdovi chci za práci, kterou tu odvedl, poděkovat. Naše spolupráce byla vždy korektní,“ říká prezident klubu Vasil Teodoridis. „Jeho rozhodnutí nás mrzí, ale respektujeme ho. Něco jsme společně prožili a postoupili do druhé ligy,“ připomíná nedávné oslavy týmový vedoucí Miloš Hlavsa.

Houdu nahradí bývalý útočník Juraj Jurík, jenž několik sezon působil jako asistent trenéra v extraligovém Zlíně. „Jednali jsme se třemi trenéry a pan Jurík nám přišel jako nejvhodnější kandidát. Chtěli jsme zkušeného kouče, který už má něco za sebou a působil ve vyšší soutěži,“ prozrazuje Teodoridis.

Jurík: Budu chtít týmu vtisknout herní disciplínu

Nový lodivod má za úkol dostat Rodos do play off, na které aktuálně ztrácí bod. Juraj Jurík se hráčům představil už v pondělí a hned vedl podvečerní trénink. Premiéru na lavičce si potom odbude v sobotní partii na ledě Kobry Praha. Jméno jeho asistenta zatím není známo, klub na tom usilovně pracuje.

A jaké jsou první Juríkovy poznatky? „V útoku se mi zdá, že je to docela dobré. Ale určitě je potřeba zapracovat na obranné činnosti a na hře mužstva ve venkovních utkáních, protože šest bodů je málo. Budu chtít týmu vtisknout herní disciplínu, potřebujeme bodovat s týmy, které jsou kolem nás,“ říká.

Pavelek: Neváhal jsem, je to srdeční záležitost

Zatímco Jurík si na debut v novém prostředí musí počkat, nová trenérská dvojice Opavy už ho má za sebou. Marek Harazim s Davidem Galvasem se po porážce 0:5 ve Valašském Meziříčí loučili, nahradili je Zdeněk Pavelek a Dalibor Římský. Slezan pod nimi padl podeváté v řadě, s Novým Jičínem 1:3.

Noví trenéři mají před sebou těžký úkol, Opava na předposlední místo ztrácí už čtrnáct bodů. „To je hokej, nepovede se vám začátek a už to vezete. Tým je mladý, je teď na něm psychická deka. Musíme se nastartovat, hrát jednodušeji,“ sděluje Pavelek v rozhovoru pro Opavský a hlučínský deník.

„Nepovede se vám začátek a už to vezete. Tým je mladý, je teď na něm psychická deka. Musíme se nastartovat, hrát jednodušeji.“

Bývalý opavský hokejista, který má ve sbírce 594 extraligových startů, ve 44 letech dál hraje hokej. V krajské lize za Horní Benešov. Ovšem nad nabídkou trénovat druholigové hokejisty dlouho nepřemýšlel. „Když mi zavolal Dalibor Římský, neváhal jsem. Opava je mou srdčení záležitostí,“ přiznává.

Oba trenéři mají stejné pravomoci. „Ani jeden z nás není hlavní trenér, kompetence tak máme stejné. Dalibor se věnuje útočníkům, já obráncům,“ doplňuje Pavelek, který v klubu trénuje i mládež. „Hlavně práce u přípravek mě naplňuje, ale nebráním se fakt ničemu. Bez hokeje být nemohu,“ uzavírá.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz