Dvoustý gól za Třinec? Už jsem ho slavil v Boleslavi, směje se Polanský

Foto: Marian Ježowicz, hcocelari.cz

Čtvrtfinále play off začalo, v prvních dvou sériích se odehrály úvodní zápasy. Bitva Ocelářů s Pardubicemi nabídla velmi vyrovnaný hokej. Hosté, kteří začínají sérii na ledě svého soupeře, dokázali Slezany přestřílet, v nájezdech přesto padli. Z prvního bodu se tak radují Třinečtí.

Plekanec Chance liga

První dvě třetiny příliš hokejové krásy nenabídly. Hrál se úporný defenzivní hokej, WERK ARENA na první přesnou trefu čekala až do úvodu závěrečného dějství. Obstaral ji miláček třineckého publika Jiří Polanský, který touto trefou zaokrouhlil počet vstřelených branek v Třinci na 200 a na devět tref se přiblížil Richardu Královi.

„Já byl hodně překvapený, že až tohle byl dvoustý gól za Oceláře. Slavil jsem ho už v minulém zápase v Boleslavi, mám i puk na památku. Musím se přiznat, že zrovna tuhle metu jsem sledoval. Vím, že Richard Král má 209 zásahů za Třinec, tohle mě hrozně motivuje v práci dopředu. Chtěl bych ho pokořit, je to moje osobní meta,“ raduje se třinecký matador.

Pardubice hrály hodně houževnatě, čekal jste takový odpor?
Jde vidět, že týmy jsou hodně prolnuté a všichni se známe. Je těžké někoho překvapit něčím jiným, já jsem ale strašně pyšný na kluky v kabině, jak to vzali, jak bojovali. Takové zápasy se nám na konci základní části nedařily, dnes ale byla vidět obrovská chuť a soudržnost týmu. Tohle nás dovedlo k vítězství.

Skóroval jste jako první, jak vypadala branka vaším pohledem?
Už předtím jsme měli šance, které se vždy odrazily někam jinam, nebo to gólman pokryl. Tohle byla čirá náhoda a štěstí. Já se otáčel, puk mě trefil do brusle a odrazil se do branky. Já byl hlavně překvapený, že až tohle byl dvoustý gól za Oceláře. Slavil jsem ho už v minulém zápase v Boleslavi, mám i puk na památku.

Sledoval jste tuhle metu?
Musím se přiznat, že zrovna tuhle metu jsem sledoval. Vím, že Richard Král má 209 zásahů za Třinec, tohle mě hrozně motivuje v práci dopředu. Chtěl bych ho pokořit, je to moje osobní meta.

U gólu jste se vlastně otočil a zjistil, že jste skóroval.
To se v hokeji stává. Někdy dáte gól stehnem, já jsem strašně rád, že jsme dali první branku, která nás hodně uklidnila. Pardubice pak sice rychle srovnaly, nás ale zrovna ten gól uklidnil a nakopl.

Bude to hodně těžké, říká Šimon Hrubec

Nad Dynamem jste letos potřetí vyhráli v nájezdech, věříte si na ně?
To je spíš náhoda. Bylo tam hodně šancí rozhodnout zápas v základní hrací době, i Pardubice měly dost šancí. Tohle je třeba si připomenout, říct si to v kabině a poučit se z toho. Bude to série dvou týmů, které se znají. Bude hodně těžké je něčím překvapit.

Nájezd jste neproměnil. Co chybělo?
Já tu penaltu neudělal zrovna špatně, ale gólman věděl, že budu zakončovat do bekhendu. Byl tam ve správný čas a já neměl šanci. To se prostě stává. Někdy dáte gól nohou a je to štěstí, někdy to uděláte správně a stejně jste bez šance.

Panuje ve vás úleva a radost? Přece jen jste favorit série.
Hokej už hraju hodně dlouho, abych věděl, že takové utkání se počítá úplně stejně jako výhra 7:1. Někdy je dokonce lepší než nějaká hladká výhra či prohra. Tohle může tým ještě daleko více stmelit. V prodloužení jsme ukazovali, že máme více sil. Svým pohybem jsme si vynutili nějaké fauly, i to si myslím, že nám může pomoct. Zítra do toho zase půjdeme naplno, znovu pošlapeme, tohle by mohla být naše výhoda.

Je na Pardubicích znát, že se po postupu vezou na vlně euforie?
Stoprocentně, to je bez debat. Na druhou stranu my nemáme důvod nebýt na o nic menší vlně. Máme za sebou skvělou sezonu, na play off jsme se všichni moc těšili. Od letní přípravy, soustředění v Tatrách v květnu, od běhání v lesoparku. Ten hokej děláte kvůli tomu, co dnes začalo. Je jedno, jestli někdo dal tři, nebo pět branek. Dnes třeba David Musil neskutečně zastavil dva na jednoho, postavil se, chytil střelu a jel dál. Kluci dnes strašně chtěli, za to jim musím poděkovat.

Takže jste rádi, že to konečně vypuklo?
My už dlouho věděli, že budeme hrát v play off. Jen jsme čekali na soupeře. Kvůli tomuhle ten hokej děláte. Já jsem nesmírně rád, že můžu v Třinci zažít další play off, tohle je totiž nejvíc.

Sestřih prvního čtvrtfinále

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz