Dvougólový Roth po prohře s Olomoucí: Velká ztráta, trápili jsme se

Foto: Petr Rubal, hcocelari.cz

Doma dosud neporažení Oceláři ve WERK ARENĚ přivítali tým Olomouce, hráči s drakem na hrudi chtěli před svými fanoušky opět zvítězit. Opak ale byl pravdou, hosté předvedli houževnatý výkon, který jim zajistil dva body do tabulky. Slezanům k výhře nepomohly ani dvě přesné trefy Vladimíra Rotha.

HokejkaTV

Utkání nabídlo vyrovnané drama, které rozhodly až nájezdy. „Byl to velmi těžký zápas, stál nás hodně sil. Olomouc hrála velmi dobře v obraně, mají tam silné kluky. Pro naše útočníky to bylo velmi těžké. Navíc mají výborného brankáře, který jim dnes také hodně pomohl. Těžký duel,“ ví Vladimír Roth.

Trenéři Olomouce svým svěřencům naordinovali velmi účinný styl hokeje. Přesně ten, se kterým měl útočně laděný tým Třince velké problémy. Hráči s drakem na hrudi sice byli po většinu hrací doby aktivnějším celkem, hanácká defenzíva v čele s výborným Branislavem Konrádem však tlak ustála a dotáhla svůj tým ke dvěma bodům.

„Věděli jsme, jak Olomouc hraje, ty zápasy jsou vždy urputné. Většinou rozhoduje to, že dáte gól, dva, oskočíte a pak hrajete v klidu. To se nám nepovedlo, vyloženě jsme se trápili, hlavně v přesilovkách. Vyloženě nám to nešlo, takové zápasy občas jsou. Chtěli jsme to zlomit, v jednu chvíli to již vypadalo, že je meleme, ale nepadlo to tam. Nechci říct, že jsme byli v křeči, ale chyběla nám lehkost,“ kroutí hlavou Vladimír Roth.

Druhý bod je velmi důležitý, ví Marek Laš po výhře

Oceláři v minulých kolech drtili své soupeře především v přesilových hrách. Ty však týmu ze Slezska tentokrát příliš nešly. „Těžko říct. Někdy to máte tak, že to sehrajete výborně, neskáčou vám puky. Nám poměrně hodně skákaly, nejen v přesilovkách. Jednu jsme sice využili, to je ale strašně málo,“ uznává.

Olomoučtí v zápase dvakrát skórovali ze samostatného úniku. Nejprve se za třineckou defenzívu dostal Jan Eberle, ve třetí třetině pak na Hrubce sám jel Marek Laš. „Není to dobré, když chodí sami na branku, hokej je ale hra chyb a stává se to. Někdy tam frnkne, dneska se nám to vymstilo,“ ohlíží se Roth za olomouckými výpady.

Kde tedy Oceláři udělali ty chyby, které Olomouci nabídly dvě brejkové situace? „Někdy to vyplyne z herního stylu. Chceme hrát agresivní hokej po celém hřišti. Někdy z toho těžíme my, jindy může soupeř. Stávat by se to ale nemělo,“ říká.

Hanáci byli stejně úspěšní také v samostatných nájezdech, které rozhodovaly o celkovém vítězi duelu. Olomoučtí se rozjeli čtyřikrát, Hrubce překonali hned ve třech případech. Oceláři se naopak netrefili ani jednou. „Padalo jim to tam, to ano. Někdy to tak prostě je, že z pěti nájezdů dáte pět, jindy máte patnáct a nedáte ani jeden. Nic velkého bych v tom nehledal,“ pokračuje třinecký obránce.

Z osobního hlediska se Vladimíru Rothovi utkání velmi povedlo. Třinecký ofenzivní bek vsítil dvě branky, tu třetí třineckou pak připravil. „Občas to tam padne každému. Asi jsem to trefil dobře. Někdy, ač to dobře trefíte, to letí do tyček či gólmana, jindy zase do branky. To byl dnešní případ. Gól ale neřeším, celkově mě hodně mrzí prohra. Hráli jsme doma, je to pro nás velká ztráta,“ mrzí Rotha.

Sestřih utkání HC Oceláři Třinec – HC Olomouc

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz