Dvojnásobný mistr světa do Nové Paky? Klub napíná fanoušky

Foto: Petr Čepek, hokejnp.cz

31. července 2020, 11:52

Ondřej Mach

V druholigových vodách se schyluje k další přestupové bombě. Nová Paka na své facebookové stránce avizovala příchod hvězdné posily, o koho by se mohlo jednat? Všechny indicie ukazují na velezkušeného Jana Hlaváče.

O Kapku lepší hokej

Angažmá dvojnásobného mistra světa nebo vítěze extraligy se Spartou by dávalo smysl. Bruslaře totiž před dvěma měsíci převzal jeho bratr Petr, který jako trenér naposledy vedl právě Vrchlabí. A do svého nového působiště nejspíš zlákal i svého mladšího sourozence.

Druhou věcí je spolupráce, jež před nedávnem Vrchlabí s Novou Pakou navázalo. I díky vzájemným dobrým vztahům by se tedy v dresu loňského nováčka mohl objevit jeden ze strůjců vrchlabského postupu do Chance ligy.

Pro Bruslaře by se logicky jednalo o obrovské posílení, vždyť Hlaváč v minulém ročníku znovu zářil a ve třiceti zápasech se blýskl 55 body za 23 branek a 32 asistencí. V anketě webu hokej.cz o nejlepšího hráče skupiny pak skončil třetí za spoluhráči Jaroslavem Bednářem a Petrem Sýkorou.

 

Svoji bohatou kariéru by si nyní mohl prodloužit ve zhruba dvacet kilometrů vzdáleném městečku od Vrchlabí. Hokejovou cestu třiačtyřicetiletého útočníka není třeba dlouze představovat: Hlaváč to dotáhl až do NHL, kde odehrál 436 utkání, kromě toho brázdil švédská a švýcarská kluziště.

Na tuzemské scéně zanechal výraznou stopu na Kladně nebo ve Spartě, několik let navíc patřil do kádru českého národního týmu. Loni si mimo třiceti utkání ve Vrchlabí střihl ještě tři duely v dresu pražské Slavie.

Hokejisté Nové Paky zakončili historický ročník po postupu do druhé ligy na osmém místě. Mužstvo zaujalo povedeným startem základní části, v další fázi mu ale tak trochu došel dech. Příští rok budou Bruslaři znovu o něco zkušenější. Pomůže jim i přítomnost Jana Hlaváče?

Foto: Anton Martinec, Facebook HC Vrchlabí

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz