Dvě posily do obrany Vervy. Návrat z KHL hlásí Kubát, přichází i Jánošík

Foto: hcverva.cz

Kádr Litvínova pro příští sezonu doznává konkrétních obrysů. Vedení klubu v uplynulých dnech a týdnech pracovalo zejména na posílení defenzivy, do níž nastupují dva zkušení beci. Návrat z ruského Vladivostoku hlásí Karel Kubát (na snímku), s nímž se klub dohodl na úpravě smlouvy, po angažmá ve Slovanu Bratislava navíc přichází slovenský bek Adam Jánošík.

HokejkaSHOPvanoce

Oba zadáci jsou hodně ostřílení, jejich příchodem získá obrana Vervy kvalitu. Fanoušci černožlutých velmi dobře znají Karla Kubáta, který v Tipsport extralize pouze na jednu sezonu odešel do Sparty, jinak byl Litvínovu neustále věrný. Konstruktivní bek v průběhu minulého ročníku vyrazil vyzkoušet KHL, za Admiral Vladivostok sehrál 47 utkání, přičemž zaznamenal čtyři góly a deset nahrávek.

Nyní je zase mezi svými. „S Karlem jsme vedli dvouměsíční vyjednávání k jeho stávající smlouvě. Měli jsme s ním platný kontrakt s klauzulí, že může odejít do KHL. Nakonec jsme se dohodli, že tuto klauzuli Karlovi vyjmeme a smlouvu upravíme. Délka zůstala stejná na jeden rok s roční opcí,“ přiblížil na klubovém webu generální ředitel Jiří Šlégr.

Pro Krušnohorce jde o dobrou zprávu, Kubát patří k dlouholetým členům sestavy Vervy, vedení klubu si od jeho návratu hodně slibuje. „Karel je obránce s ofenzivními předpoklady, které umí využít především v přesilové hře. Ta nám v loňské sezoně dělala po jeho odchodu velké problémy,“ přiznal Šlégr.

Do obrany bude k dispozici i Adam Jánošík. V Litvínově bude nováčkem, v Tipsport extralize nikoli. Slovenský reprezentant, který hrál minulou sezonu za Slovan Bratislava, předtím působil v Liberce a rok také v nedalekém Chomutově. „Je to všestranný obránce, který má velmi dobré bruslení a cit pro hru v ofenzivě i v defenzivě. Je ve věku, kdy obránci přicházejí na vrchol kariéry. Podobný typ beka jsme hledali, zapadá do koncepce našeho klubu. Podepsali jsme s ním roční smlouvu s roční opcí,“ připomněl Jiří Šlégr.

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Jánošík si v průběhu kariéry připsal starty na MS 2015, 2017 a 2018, v uplynulé sezoně sehrál za Slovan Bratislava 56 utkání KHL, přičemž zaznamenal gól a čtyři asistenci. Českou nejvyšší soutěž velmi dobře zná, během pěti sezon absolvoval 202 soutěžních duelů a připsal si 44 bodů. Představitelé Litvínova údajně zvažovali také příchod jiného Slováka Michala Sersena, nakonec se rozhodli pro Jánošíka.

Aktuální soupiska před sezonou 2019-20

Brankáři:
David Honzík, Jaroslav Janus, Martin Pejsar.

Obránci:
Ondřej Baláž, Marek Baranek, Jakub Březák, Lukáš Doudera, Jiří Hunkes, Adam Jánošík, Karel Kubát, Jiří Říha, Jan Ščotka, David Šesták, David Štich.

Útočníci:
František Gerhát, Martin Hanzl, Martin Havelka, Filip Helt, Viktor Hübl, Josef Jícha, Ondřej Jurčík, Lukáš Kašpar, František Lukeš, Juraj Mikúš, Jan Myšák, Jakub Petružálek, Přemysl Svoboda, Michal Trávníček, Lukáš Válek.

Foto: hcverva.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz