Dvě operace a roční pauza. Dymáček je zpátky, v Kometě se popere o místo

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

30. června 2018, 17:32

Adam Bagar

Kam se vytratil Roman Dymáček? ptali se nejspíš fanoušci na jihu Moravy. Mladý útočník s extraligovými zkušenostmi vinou těžkého zranění kolene musel vynechat celou uplynulou sezonu, ale nyní už je zpátky a chce zabojovat o místo v prvním týmu mistrovské Komety.

Jágr Chance liga

Dymáček loni stihl jen začátek letní přípravy. "Poranil jsem si koleno a musel jít na operaci. Měl jsem utržený přední křížový vaz v koleni. A jak jsem se pak chtěl co nejrychleji dostat zpátky do sezony, utrhl jsem si ho znovu při tréninku na ledě. Uspěchal jsem léčbu a musel na plastiku vazů. Tím pro mě sezona skončila," líčí pro web hc-kometa.cz.

"Uspěchal jsem léčbu a musel na plastiku vazů."

Po první operaci se nemohl tři týdny hýbat, potom absolvoval rehabilitaci, všechno probíhalo dobře, ale kurýrování uspěchal, což ho stálo draho. "Najednou bum, nastal znovu problém na stejném místě a celé kolečko jsem musel absolvovat znovu. Proces trval o to déle, že se mi stejný úraz stal opět na totožném místě," mrzí Romana Dymáčka.

Tři měsíce jsem se skoro nehýbal a nemohl nic dělat

Pro každého hokejistu jsou chvíle, kdy nemůže na led, hodně nepříjemné. Jednadvacetiletý bojovník byl ale dlouho nejen bez hokeje. "Tři měsíce jsem nemohl nic dělat. Už jsem nechtěl nic podcenit a koleno co nejlépe doléčit. Takže čtvrt roku jsem se skoro nehýbal a pak začal chodit na rehabilitace," popisuje mladík náročné životní období.

Foto: Anděla Trötzmüllerová, hc-kometa.cz

Hokej mu chyběl, samozřejmě ho dál pečlivě sledoval. "Byl jsem párkrát na zápase, sledoval výsledky na internetu a koukal se v televizi." Zajímal se nejen o Kometu, ale také o rodný Hodonín. "Několik utkání jsem viděl přímo na zimáku, včetně play off. Mám tam několik kamarádů, držím jim palce," pokyvuje bývalý hráč kanadské WHL.

"O místo se samozřejmě budu chtít poprat, ale uvědomuju si, že jsem rok nehrál. Počítám spíš s tím, že se objevím v první lize."

Dymáček už je fit a s Kometou se chystá na nový ročník. "Zatím je to v pohodě, kondiční trenér Miloš Peca mi sestavil plán. Dělám trošku jiné věci než ostatní kluci. Trénuju pozvolna, dávky si přidávám. Klasická posilovna, běhání, kolo. Ale na ledě jsem zatím nebyl, ten musím ještě vynechat. Stejně jako fotbálek nebo schody," prozrazuje útočník.

Musím být trpělivý, už nechci rozhodně nic uspěchat

Na kontě má 20 extraligových startů a letos by rád přidal další. "O místo se samozřejmě budu chtít poprat, ale uvědomuju si, že jsem rok nehrál. Počítám spíš s tím, že se objevím v první lize," přiznává Dymáček, který už se nemůže dočkat zápasů. "Už bych chtěl být na ledě. Ale musím být trpělivý, už nechci rozhodně nic uspěchat," zakončuje.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz