Dvakrát jsem zvedal ruce, říká Šťastný o finiši. Bruslaři ještě na lopatkách nejsou

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Něco takového se vidí málokdy. Hokejisté Mladé Boleslavi v závěru čtvrtého čtvrtfinále ztráceli na Liberec dva góly, ovšem dřeli do úmoru. Odvolali brankáře, David Šťastný snížil a domácí pak až do posledních vteřin ostřelovali klec Romana Willa. "Velká škoda, dotlačit se do tam dalo," mrzí Šťastného.

Nový fanshop

Svěřenci trenérů Hořavy, Rulíka a Patery předvedli power play, jakou umějí snad jen Kanaďané. Žádné nervy, kotouče pěkně z hokejky na hokejku. A pak na bránu! "Kdybychom vyrovnali, mohlo to jít do prodloužení. Ale to jsou ta kdyby. Každopádně jsme si potvrdili, že soupeře můžeme porazit," dodává bývalý zlínský útočník.

Davide, co se honí hlavou po takovém zápase?
Mrzí to hodně, protože jsme klidně mohli vyhrát. Bylo to vyrovnané, oni měli šance, my také. Moc nechybělo a mohli jsme sérii vyrovnat na 2:2. Velká škoda...

O výsledku nakonec rozhodla pasáž ve třetí třetině, během 45 vteřin jste dostali od Havlína a Vlacha dva góly. Bylo to kratičkou ztrátou koncentrace?
Musím upřímně říci, že ten druhý gól nás položil. Za chvíli jsme dostali ten třetí, to nakonec rozhodlo zápas. Kdybychom po té druhé brance zůstali koncentrovaní, mohlo být vyrovnáno a třeba by následovalo prodloužení. Ale to jsou ta kdyby...

Nicméně naděje svitla, v čase 58:17 jste při power play snížil. A pak Bruslaři předvedli finiš, který se moc nevidí.
To je pravda, já už i dvakrát zvedal ruce. Ale bohužel. Hodně se to odráželo, byly tam dorážky. Chyběl i kousek štěstí, protože se to do brány dotlačit dalo. Nedá se nic dělat. V Liberci musíme zapnout, hrát bojovně jako u nás.

Dokázali jste si, že se Bílí Tygři dají porazit?
Určitě! A všichni to viděli. V porovnání s prvními zápasy u nich to byl obrovský rozdíl. Co jsme tam předvedli, to se ani nedalo srovnat s hokejem. Takhle špatně jsme nehráli celou sezonu. Ale doma jsme pak ukázali, co v nás je. V čem jsme byli silní ve zbytku sezony. Já věřím, že u nich můžeme vyhrát. A že se do Boleslavi ještě vrátíme.

Obrovský rozdíl byl především v práci před brankami. Souhlasíte?
No jasně, to je pravda. Před sérií jsme si ukazovali video, že většinu gólů dávají z těchto prostorů. No a v Liberci nám takhle dali skoro všechny góly... Pak jsme to viděli znovu na videu a doma to začali plnit. Bylo to o něčem jiném, hned byl zápas vyrovnaný. Oni háží na branku v podstatě každý puk. My se to snažili pokrývat a rázem to bylo lepší.

Je jedním z receptů na úspěch také hra do těla? Například Ladislav Šmíd to párkrát hůř vydýchával.
To se asi nelíbí žádnému hráči, když ho dohráváte. Ale to se prostě musí. Nikdo nesmí vypustit žádný souboj. Toho hráče to pak může rozhodit, může být kyselej, nadávat. A pak třeba něco pokazí.

Kde se ve vás na konci utkání vzala ta síla k nevídané power play? Hráli jste náročné předkolo, pak neméně těžké duely s Libercem.
Je fakt, že máme za sebou dost zápasů. Ale není to nějak znát. Hlava je namířená jen na to, že hrajeme. I ten gól nás hodně nakopl. A pak samozřejmě fanoušci, atmosféra. Lidé nás ke konci neskutečně tlačili. byla škoda, že tam nepadl třetí vyrovnávací gól. Protože šance byly.

Sestřih 4. čtvrtfinále Mladá Boleslav – Liberec

Potěší aspoň to, jak vás napěchované tribuny po utkání vytleskaly?
Jo, samozřejmě. Na tom je vidět, že lidé ocenili, že jsme nic nevypustili a hráli dál. Tak to má být. Někdy se nedaří. Ale teď bylo vidět, že ocenili, co jsme na ledě předvedli. A my jim za to děkujeme.

Když si člověk vzpomene, jak se na podzim nedařilo, je tohle slušný balzám pro boleslavský hokej, co říkáte?
To ano. Začátek nám opravdu hrubě nevyšel, s ničím se to nedá srovnat. Nakonec se povedlo udělat play off, teď jsme ve čtvrtfinále. A věřím, že můžeme udělat ještě něco dalšího.

S čím pojedete ve středu do Liberce?
Určitě ne s tím, že tam prohrajeme. Sérii chceme vrátit do Boleslavi! Dokázali jsme si, že to proti soupeři jde.

Bruslaři pod Ještědem nezvítězili devět let. Přijde na to v kabině sem tam řeč?
Někdy se to občas nadhodí. Takové série jsou, já je zažil předtím ve Zlíně. Říká se, že to neplatí, ale něco takového tam asi je. Jenže třeba tam zrovna teď dvakrát vyhrajeme a tuhle sérii zlomíme v pravý čas. Půjdeme s pokorou, odbojovat to. Uvidíme po dalším zápase.


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz