Dvacítky byly fantastické, vzpomíná bojovník Zachar. Hlásí návrat do Liberce

Foto: Klára Petrásková

Minulý týden to bylo pravděpodobné, teď už jisté. Bojovník Marek Zachar hlásí návrat do Liberce, po dvou letech strávených za Atlantikem bude usilovat o místo v sestavě Bílých Tygrů. "Udělám všechno, aby se to povedlo," říká v rozhovoru pro stránky severočeského klubu.

Partneři Českého hokeje

Zachar má co nabídnout. Velký dříč odmaká v utkáních černou práci. Bruslí, doluje kotouče. O jeho schopnostech a přínosu svědčila i skutečnost, že v minulé osobnostmi nabité reprezentaci do 20 let dělal kapitána. "Mistrovství světa v Buffalu bylo fantastické. Každé dítě o takovém turnaji sní. Měli jsme skvělou partu i realizační tým, myslím, že čtvrté místo bylo velkým úspěchem," vrací se k velké juniorské akci.

Nyní stojí na prahu nové etapy. Vousatý buldok opustil juniorskou kategorii, je před ním přechod mezi dospělé. Uskuteční ho pod Ještědem, kde hokejově vyrůstal. "Budu pendlovat mezi Benátkami a libereckým áčkem, chci se probojovat k Tygrům. Ale bude to těžké," uvědomuje si.

Foto: Petr Coufal, cslh.cz

Dvacetiletý útočník, který dvě uplynulé sezony strávil v kanadském týmu Sherbrooke Phoenix z Quebec Major Junior Hockey League, se původně nebránil setrvání v zámoří. "Ty dva roky mi hodně daly, myslím, že jsem se tam ukázal v dobrém světle," povídá o angažmá v juniorce. Zachar teoreticky mohl zůstat, soutěž umožňuje výjimky s ohledem na věk. "Ale na tu si Evropany moc nenechávají, kluby si drží spíš Kanaďany," připomene.

Situaci mohl ovlivnit případný draft, leč účastník MS osmnáctiletých 2016 a zmíněného letošního šampionátu dvacítek neuspěl. Pak ještě čekal, zda neklapne případná dohoda ve farmářské AHL. Rozhodování nakonec vyústilo v přesun do vlasti, Zachar se bude hokejově zdokonalovat pod dohledem štábu, jemuž velí Filip Pešán. "Myslím, že to je jeden z nejlepších trenérů, kterého jsem kdy měl. Jsem tu naprosto spokojený," vysekne poklonu prostřednictvím klubových stránek.

Zachar přiznává, že neškrtá tajný sen o NHL. "V Liberci chci udělat výborné sezony a celkově hokejově vyspět. Pořád mám na čem pracovat, vždycky se dá zlepšovat. Budu se snažit, abych si o nějaké místo v NHL nebo o pozvánku řekl." Přesun do organizace Bílých Tygrů pro něj v minulých dnech a týdnech znamenal určitou změnu modelu letních tréninků. "V Kanadě jsme suchou přípravu absolvovali sami. První rok jsme vůbec neměli kondiční trenéry, ve druhém pak ano. V Liberci působí Aleš Pařez, příprava je tu celkově lepší," srovnává.

Zatímco jiný liberecký útočník Kryštof Hrabík vyrazí na kemp nováčků Winnipegu a pak bude hrát kanadskou juniorku, Marek Zachar se vydal opačnou cestou. Bohatší o hromadu nových zkušeností. V Liberci narazil na dřívější spoluhráče a spoustu známých. "Je to super. Připomněly se mi staré časy, do těla  mi to vlilo čerstvou krev," doplňuje závěrem.

Foto: hockeyphoenix.ca

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz