Dvacítku kontrolovali komisaři, důležitý test bude bez Pláška a Klejny

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

V neděli večer sraz, další dva dny dvoufázové tréninky. A pak odlet směr Perm, kde proběhne tradiční srpnový turnaj čtyř zemí. Čeští junioři mají aktuálně napilno. Domácí mistrovství světa dvacetiletých sice vypukne až za čtyři měsíce, nicméně blížící se klání bude pro dvacítku předposlední zápasovou prověrkou. Navíc zámořští krajánci pak budou k dispozici až v závěrečném kempu.

HokejkaTV

Také proto štáb v čele s hlavním koučem Václavem Varaďou přikládá akci velký význam. „Jsme rádi, že můžeme vidět další kluky, které jsme neměli na turnaji ve Finsku. Spousta hráčů teď dostane druhou šanci, aby se nám ukázali. Čtyři utkání ve Finsku se jim až tak nepovedla, teď mají další příležitost, aby nás nějakým způsobem upoutali," konstatuje Varaďa.

Tréninky v Berouně mají spád, reprezentanti se potí ve vysokém tempu. „Čas do šampionátu uteče hodně rychle, zase tolik prostoru už mít nebudeme," poznamená hlavní kouč. Oproti původnímu plánu zatím nastaly také změny v kádru. „V pondělí vypadl Karel Plášek, místo něho byl nominován Filip Přikryl z Plzně," informuje Varaďa.

Další přesun ze zdravotních příčin se týkal defenzivy, zdravotní stav nepustí do Ruska obránce Františka Klejnu. „Dodatečně jsme povolali Jana Dluhoše," připomíná manažer týmu Otakar Černý mladší. Trenéři mají standardně k dispozici dva gólmany, sedm obránců a třináct útočníků.

Dvacítka se od pondělí potí v Berouně, po pondělním podvečerním tréninku ji navštívili dopingoví komisaři. Vzorky museli odevzdat například brankář Daniel Dvořák nebo obránce Martin Hugo Haš. Jinak běží tradiční přípravný režim, všichni hokejisté vědí, že jde do tuhého. Soupeření v Permu pro ně znamená možnost, jak si směrem k vrcholu sezony zajistit plusové body.

Foto: Karel Švec, Český hokej

U zámořských krajánků jde navíc o poslední možnost obléci v přípravě reprezentační dres, v průběhu podzimu nebudou vzhledem ke klubovým povinnostem k dispozici. „Jsem rád, že jsou kluci tady. Budeme je nadále sledovat. Fakt, že hrají v kanadsko-americké juniorce, jim samozřejmě nezaručí, že se objeví v nominaci na šampionát. I oni nás chtějí upoutat, budeme vnímat jejich hru a přístup. Celkově platí, že šanci mají pořád všichni. Samozřejmě i ti, kteří s námi teď nejsou," dodává Varaďa.

Na turnaj do Ruska odletí výprava ve středu, dva dny poté čeká dvacítku první utkání proti domácí sborné. V sobotu junioři vyzvou Finy, v neděli 25. srpna pak turnaj zakončí utkáním proti Švédsku. Generálku na domácí mistrovství světa juniorů obstará listopadová prověrka ve Finsku, šampionát v Ostravě a Třinci startuje 26. prosince.

Nominace českého týmu

Brankáři:
Daniel Dvořák (Hradec Králové), Jan Škorpík (Sparta Praha).

Obránci:
Tomáš DajčarJan Mlčák (oba Litoměřice), Jan Štibingr (Slavia Praha), Zack Malík (Plzeň), Martin Hugo Haš (Tappara Tampere, Finsko), Šimon Kubíček (Seattle Thunderbirds, WHL), Jan Dluhoš (Poruba).

Útočníci:
Michal Teplý (Liberec), Otakar ŠikVojtěch StřondalaDominik Sklenář (všichni Litoměřice), Petr Čajka (Servette Ženeva, Švýcarsko), Adam Raška (Třinec), Jaromír Pytlík (Sault Ste. Marie Greyhounds, OHL), Martin Lang (Kamloops Blazers, WHL), Jakub Lauko (Rouyn-Noranda Huskies, QMJHL), Šimon Jelínek (Kladno), Filip Přikryl (Plzeň), Jan Bambula (Havířov), Matěj Blümel (University of Connecticut, NCAA).

Realizační tým:

Generální manažer: Filip Pešán
Manažer týmu: Otakar Černý
Hlavní trenér: Václav Varaďa
Asistenti trenéra: Aleš Krátoška a Patrik Eliáš
Trenér brankářů: Radek Jirátko
Kondiční trenér: Radek Hlavatý
Videotrenér: Dalibor Pail
Lékař: MUDr. Jan Alt
Fyzioterapeut: Martin Výtisk
Psychoterapeut: MUDr. Dušan Randák
Kustod: Jan Vejvoda
Kustod/masér: Václav Vejvoda

Program turnaje v Permu

Pátek 23. srpna:
11:00 Finsko – Švédsko
15:00 Rusko – Česko

Sobota 24. srpna:
11:00 Česko – Finsko
15:00 Švédsko – Rusko

Neděle 25. srpna:
9:30 Česko – Švédsko
13:00 Rusko – Finsko

Začátky jsou uvedeny v českých časech, v Permu je o 3 hodiny víc.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz