Dvacítka zhasla po polovině bitvy. Nenavázali jsme na předchozí třetiny, ví Petr

Foto: Karel Málek, Juniorský hokej

5. listopadu 2016, 18:06

David Šimon

(GÖTEBORG, od našeho zpravodaje) Skvělý nástup, využitá přesilovka a vedení 1:0. Českému týmu vyšla první třetina, poté ale úřadovali Rusové, kteří ve druhé ve dvacetiminutovce otočili zápas a vedení udrželi až do konce zápasu. Češi prohráli s Ruskem 3:2.

Jágr Chance liga

Stejně jako v úvodním utkání se český tým dostal brzy do vedení. V přesilové hře vypálil Petr Kalina a od Kristiana Reichela se kotouč dostal do ruské branky. „V první části jsme byli lepším mužstvem a byla jen škoda, že jsme to vedení nenavýšili,“ litoval český trenér. Zvýšit mohl Kaše, ale Volkov šanci zlikvidoval.

Rusové ve druhé třetině zapnuli a dostali soupeře pod vytrvalý tlak. Srovnat brzy dokázal Maxim Rassejkin a následně skóre v ruský prospěch otočil tečující Kirill Kaprizov. „Je těžké přehrávat Rusko po celých šedesát minut. Měli jsme se více držet herního plánu, byly tam zbytečné fauly, čímž jsme je dostali do hry a začali nás trestat.“

Rusku se podařilo po pár vteřinách třetí části zvýšit na 3:1, když se rána Sidorova zastavila až v české brance. Škarek se ale činil a odolal několika gólovým šancím. „Podržel nás gólman a pak jsme se dostali zpět do hry.“ Snížit se povedlo Petru Kalinovi, který podpořil útok a zakončil akci Kašeho s Nečasem.

Následně ale Češi nevyužili přesilovku a ve hře bez brankáře se srovnat nepodařilo. „Vychýlení nás může stát celý zápas,“ upozorňuje Jakub Petr.

Výsledek druhého českého utkání na turnaji čtyř zemí v Göteborgu:

RUSKO – ČESKO 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 24. Rassejkin, 32. Kaprizov (Sidorov), 41. Sidorov (Kaprizov) – 6. Reichel (Kalina, Nečas), 48. Kalina (Kaše, Nečas).
Vyloučení: 4:6 navíc Čebykin (Rusko) a Reichel (Česko) na 10 minut.
Využití: 0:1
Střely na branku: 37:26
Rusko: Volkov – Rykov, Sidorov, Kudako, Voronkov, Makejev, Cukanov, Alexejev, Karpuchin – Kaprizov, Vorobjov, Polunin – Šolochov, Malcev, Kotljarevskij – Verjajev, Švyrjov, Fatejev – Čebykin, Rassejkin, Popov. Trenér: Babenko.
Česko: Škarek – Kalina, Hrdinka, Krenželok, Adámek, Doudera, Kvasnička, Bartko – Lakatoš, Nečas, D. Kaše – Zadina, Kodýtek, Koblížek – Havránek, Kubík, Jašek – Ďurač, Reichel, Anděl – O. Procházka. Trenér: Petr.

Zbývající program turnaje čtyř zemí v Göteborgu:

Neděle 6. listopadu:

11:00 Česko – Finsko
14:30 Švédsko – Rusko

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz