Dvacítka dřela, padla v prodloužení. Zápas ukázal, co jsme chtěli vidět, tvrdí Petr

Foto: Karel Málek, Juniorský hokej

4. listopadu 2016, 23:11

Adam Bagar 2

(GÖTEBORG, od našeho zpravodaje) Sympatický výkon podala reprezentační dvacítka na úvod Turnaje 4 zemí ve švédském Göteborgu. V duelu s domácím týmem sehráli svěřenci hlavního trenéra Jakuba Petra vyrovnaný zápas, který dospěl až do prodloužení.

HokejkaSHOPvanoce

Češi do utkání vstoupili velmi dobře a ihned z první akce skórovali. David Kaše dostal pod tlak švédského obránce, kotouč doputoval před branku, kde se jej zmocnil Dominik Lakatoš, který překvapil Sandströma střelou nad lapačku. „V prvním střídání jsme dali gól a byli jsme trošku nahoře. Pak tam byla ale pasáž, kdy nás Švédové přehrávali,“ upozornil český kouč.

Soupeř mohl srovnat v oslabení, ale Škarek se roztáhl na brankové čáře, aby zažehnal nebezpečí. Později už se mohli hráči Tre Kronor radovat, když Asplund z rohu našel před brankou Dahléna, jenž ještě vylepšil pozici pro Jespera Bratta. Švédský tým branka na 1:1 nakopla a Češi se museli bránit. Po závaru před Škarkem dokonce zvonila tyč. S blížícím se závěrem první části ale Češi znovu hrozili a Sandström měl namále, když Kvasnička orazítkoval brankovou konstrukci.

Aktivně pokračoval český tým i ve druhé části, ale byl tentokrát tým Švédska, který šel do vedení. Střelu Liase Anderssona ještě Škarek vyrazil, ale puk se dostal na hůl Carla Grandströma, který jej okamžitě napálil do české branky. Inkasovaná branka ovšem svěřence Jakuba Petra nepoložila. Brzy srovnal Kubík

Nahozený kotouč před Sandströmem šikovně tečoval Adam Kubík. „Za gól při premiéře jsem samozřejmě rád, ale je škoda, že jsme prohráli,“ uvědomuje si Kubík, jenž skóroval při reprezentačním debutu. Následně si krátce Češi zahráli dvojnásobnou přesilovou hru, kdy nebezpečně dotíral před švédskou brankou Dominik Lakatoš, ale stav po čtyřiceti minutách zůstal vyrovnaný. „Sehráli jsme to velmi dobře, chyběla tomu jen koncovka,“ mrzelo Jakuba Petra.

Ve třetí části dominovali brankáři, zejména Škarek, který si připsal 31 zákroků a v poslední minutě odolal náporu soupeře. „Jsem radši, když mám více práce,“ přiznává Škarek, který inkasoval až v prodloužení, kde se český tým musel bránit přesilovce soupeře. „Mrzí mě, že jsme to neubránili. Švédi to výborně sehráli,“ uznal český brankář, který inkasoval po parádní kombinaci Švédska.

V sobotu od 14:00 český tým nastoupí do zápasu s Ruskem, které na úvod turnaje prohrálo s Finskem po samostatných nájezdech.

Výsledek prvního českého utkání na Turnaji čtyř zemí:

ŠVÉDSKO – ČESKO 3:2 po prodloužení (1:1, 1:1, 0:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Bratt (Dahlén, Asplund), 26. Grundström (L. Andersson, Högberg), 61. Grundström (Pettersson) – 1. Lakatoš (Kaše), 32. Kubík (Jašek, Doudera).
Vyloučení: 4:4
Využití: 1:0
Střely na branku: 34:23
Česko: Škarek – Kalina, Hrdinka, Krenželok, Adámek, Doudera, Kvasnička, Bartko – Lakatoš, Nečas, Kaše – Zadina, Kodýtek, Koblížek – Havránek, Kubík, Jašek – Ďurač, Reichel, Anděl – Procházka. Trenér: Jakub Petr.
Švédsko: Sandström – Carlsson, Brännström, Gunnarsson, Enock, Bernhardt, Lindgren, Högberg – Bratt, Asplund, Dahlén – J. Davidsson, Karlström, Lööke – Ohlsson, Wingerli, Söderlund – Pettersson, Andersson, Grundström – M. Davidsson. Trenér: Tomas Montén.

Výsledek dalšího utkání Turnaje čtyř zemí:

FINSKO – RUSKO 2:1 po nájezdech (0:0, 1:0, 0:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 28. Vidgren, rozh. náj Ruotsalainen – 59. Polunin (Rykov, Sidorov).

Další program Turnaje 4 zemí:

Sobota 5. listopadu:

14:00 Rusko – Česko
17:30 Švédsko – Finsko

Neděle 6. listopadu:

11:00 Česko – Finsko
14:30 Švédsko – Rusko

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz